Azərbaycan Universitetinin tələbələri arasında Şuşa ilinə həsr olunan “Salam, Şuşa. Biz qayıtmışıq” adlı bilik yarışı keçirilib. Yarışda 8 komandada 40 tələbə biliyini sınayıb.
Bilik yarışında komandalar Qarabağ və Şuşanın tarixi, ədəbi mühiti, görkəmli şəxsiyyətlərinin həyat və yaradıcılığına dair sualları cavablandırıblar. Yarışda “Zirvə”, “Zəfər”, Şuşa”, “Neptun”, “Albert”, “Ceyhun Hacıbəyli”, “Xarı Bülbül”, “Viktorian” komandaları arasında maraqlı və gərgin keçən  mübarizədə komandaların cavabları münsiflər heyəti tərəfindən qeydə alınıb və qiymətləndirilib.
Turların sonunda 3 qalib komanda müəyyən edilib. “Victorian” komandası III, “Ceyhun Hacıbəyli” komandası II, “Zirvə” komandası isə I yeri tutub. Qalib komandanın üzvləri hədiyyə və diplomlarla təltif ediliblər.
Bilik yarışı 2022-ci ilin Azərbaycan Respublikasında “Şuşa İli” elan edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 05 yanvar 2022-ci il tarixli Sərəncamının və Azərbaycan Universitetinin “Şuşa İli” çərçivəsində həyata keçiriləcək tədbirlər planının icrasının təmin edilməsi məqsədilə keçirilib.
Qalib komandanın üzvlərini təbrik edir, bilik yarışında böyük ruh yüksəkliyi ilə iştirak edən bütün tələbələrimizə təşəkkür edirik!

“Hi, Shusha. We are back” The winners of the knowledge contest were awarded
Among the students of Azerbaijan University, “Hi, Shusha. We are back ” knowledge contest was held. 40 students in 8 teams tested their knowledge in the competition.
In the knowledge contest, the teams answered questions about the history of Karabakh and Shusha, the literary environment, the life and work of prominent personalities. The answers of the teams in the interesting and intense competition between "Zirve", "Zafar", "Shusha", "Neptun", "Albert", "Jeyhun Hajibeyli", "Khari Bulbul", "Victorian" were recorded and evaluated by the jury.
At the end of the rounds, 3 winning teams were determined. "Victorian" team took the 3rd place, "Jeyhun Hajibeyli" team took the 2nd place, and "Zirve" team took the 1st place.
Members of the winning team were awarded prizes and diplomas.
The knowledge contest was held in order to ensure the implementation of the Order of the President of the Republic of Azerbaijan dated January 5, 2022 on the proclamation of 2022 as the "Year of Shusha" in the Republic of Azerbaijan and the action plan of Azerbaijan University within the "Year of Shusha".