Sosial iş təhsilinin beynəlxalq standartlara uyğunlaşdırılması müzakirə olunub
Sosial İş Məktəblərinin Beynəlxalq Assosiasiyasının prezidenti Annamaria Campanini Sosial işin təşkili kafedrasının qonağı olub. Tədbirdə Azərbaycan Universitetini Sosial işin təşkili kafedrasının müdiri Aygün Musayeva və Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov təmsil edib. Görüşdə Azərbaycan Sosial iş İctimai Birliyinin icraçı direktoru Lamiyə Rzayeva da iştirak edib.
Tədbirdə Sosial iş təhsilinin milli standartlarının təkmilləşdirilməsi və beynəlxalq standartlara uyğunlaşdırılması məsələləri müzakirə olunub, qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparılıb. Görüşdə Azərbaycan Universitetinin beynəlxalq birliyə üzvlüyü də müzakirə mövzusu olub və nümayəndələrimizə təşkilata üzv olmağın üstünlükləri haqqında məlumat verilib.
Qeyd edək ki, Sosial İş Məktəblərinin Beynəlxalq Assosiasiyası 1928-ci ildə yaradılıb. Qurumun başlıca missiyası dünya miqyasında sosial iş təhsilini təmsil və təşviq etmək, sosial iş təhsili sahəsində qlobal standartları hazırlamaq, sosial iş müəllimlərinin və sosial işçilərin birliyini yaratmaq və bu kimi məsələlərdən ibarətdir.

Adaptation of social work education to international standards was discussed
President of the International Association of Social Work Schools Annamaria Campanini was a guest at the Department of Social Work. Head of the Department of Social Work Organization of Azerbaijan University Aygun Musayeva and Head of International Relations Department Bakhtiyar Badalov represented Azerbaijan University at the event. Executive Director of Azerbaijan Social Work Public Union Lamiya Rzayeva attended the meeting as well.
Improvement of national standards of social work education and adaptation to international standards were discussed at the event, and exchange of views was held. The membership of  Azerbaijan University in the international community was also discussed, and the representatives were informed about the advantages of being a member of the organization at the meeting.
It should be noted that the International Association of Social Work Schools was founded in 1928. The main mission of the organization is to represent and promote social business education globally, to prepare global standards for social work education, to set up unions for social work teachers and social workers' and such kind of issues.