Tədqiqat üsullarına həsr olunmuş təlimlər davam edir
Azərbaycan Universitetində magistrant, doktorant və dissertantların layihə, diplom və dissertasiya işlərinin uğurlu hazırlanması üçün tədqiqat bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi, onların elmi-nəzəri və metodiki baxımdan hazırlıqlı olmaları məqsədilə təşkil olunan təlimlər davam edir.
Növbəti təlimi maliyyə və iqtisadiyyat kafedrasının professoru Röya Anvari aparıb. “Microsoft Teams” platforması üzərindən ingilis dilində təşkil olunan təlimdə sosial elmlərdə istifadə olunan tədqiqat prosesi nəzərdən keçirilib.
Təlimlər Universitetin Təlim və Tədris Mərkəzi ilə Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzi tərəfindən birgə təşkil olunur. Təlimlərdə iştirak etmək istəyən magistrant, doktorant və dissertantlar Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinə müraciət edə bilərlər.

Trainings on research methods continue
Trainings organized at Azerbaijan University for the development of research skills of masters, doctoral students and dissertators for the successful preparation of project, diploma and dissertation works, their scientific-theoretical and methodological preparation continue.
The next training was conducted by Roya Anvari, Professor of Finance and Economics. The training, conducted in English on the Microsoft Teams platform, looked at the research process used in the social sciences.
The trainings are organized by the University Training and Education Center and the International Center for Master's and Doctoral Studies. Masters, doctoral students and dissertators wishing to participate in the trainings can apply to the International Master's and Doctoral Center.