Azərbaycan Universitetində tələbələr arasında Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illiyinə həsr olunmuş “İntellektual sən” adlı turnirin “Xəmsə” formatında çempionatı keçirilib. Dörd turdan ibarət olan çempionatda “Alternativ”, “A.S”, “Gənc türklər” və “Boz qurd” komandaları mübarizə aparıb.
İştirakçılara hər turda 5 raund, hər raundda 5 sual olmaqla ümumilikdə 80 sual təqdim olunub.
“Gənc türklər” komandası 7900 xal toplayaraq birinci yeri tutub.
Qalib komandaya kubok, medallar və sertifikatlar təqdim olunub.
Yarışın keçirilməsində əsas məqsəd tələbələrin asudə vaxtının səmərəli təşkili ilə yanaşı onların intellektual inkişafının təmin olunmasıdır.
Gənc türklər komandasının üzvləri Humanitar fənlər fakültəsinin II kurs tələbələri Fəranə Mikayılova, Türbəndə Cümşüdlü, Zümrüd Kazımlı, Ruslan Ağakişiyev, kapitanı isə Tünzalə Kazımova olub.

An intellectual championship were held among the students
The students of Azerbaijan University hosted the "Intellectual You" tournament dedicated to the 100th anniversary of the Azerbaijan Democratic Republic in the "Khamsa" format. The teams "Alternative", "A.S", "Young Turks" and "Gray Wolf" competed in four rounds.
Participants were asked 80 questions in total 5 of which were given in each round and there were 5 rounds in each lap.
“Young Turks” team scoring 7900 points took the first place .
The winning team was awarded cups, medals and certificates.
Along with the efficient organization of the students' leisure time, the main purpose of the competition is to provide their intellectual development.
Members of the Young Turks team were the second-year students of the Faculty of Humanities Farana Mikaylova, Turbanda Jumshudlu, Zumrud Kazimli, Ruslan Agakishiyev and the team captain Tunzala Kazimova.