Tələbələr topladıqları folklor nümunələrini təqdim ediblər
Azərbaycan Universitetinin Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı) IV kurs tələbələrinin istehsalat təcrübəsinin birinci hissəsi yekunlaşıb. Bu münasibətlə təşkil olunan tədbirdə tələbələrin təcrübə müddəti ərzində apardıqları araşdırma və Azərbaycanın müxtəlif şəhər və kəndlərindən topladıqları folklor nümunələrinin təqdimatı təşkil olunub.
Tələbələr diqqətdən kənarda qalan və hafizələrdə qorunub saxlanan folklor nümunələrinin toplanmasına xüsusi diqqət yetiriblər. Toplanan nümunələr arasında bayatılar, xalq nağılları, əfsanələr çoxluq təşkil edir.
Azərbaycan dili və ədəbiyyat kafedrasının müdiri Ülviyyə Rəhimova, kafedranın professoru Asif Hacıyev, kafedranın müəllimi Yusif Novruzov, humanitar fənlər fakültəsinin dekanı Səfər Məmmədov çıxış edərək Azərbaycanın zəngin folklor nümunələrinin toplanması və yazıya alınmasının, həmçinin elmi cəhətdən öyrənilməsinin aktuallığı və əhəmiyyətinə toxunub, tələbələrə təşəkkür ediblər.
Qeyd edək ki, IV kurs tələbələrinin istehsalat təcrübəsi fevral ayında başlayıb. Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı) IV kurs tələbələri sahə araşdırmasına yollanmazdan əvvəl folklor nümunələrinin toplanması üsulları, informatla söhbətin qaydaları, götürülən qeydlərin qaydaya salınması haqqında təlimatlandırılıblar.

Students presented the folklore samples they have collected
Philology of the Azerbaijan University (Azerbaijani language and literature) IV year students' first part of production experience is over. In this event the research conducted by the students during the internship and the presentation of folklore samples collected from different cities and villages of Azerbaijan were organized.
Students paid special attention to the collection of folklor samples that were neglected and preserved in memory. Among the collected examples bayats,folk tales and legends are abound.
Head of the Department of Azerbaijani Language and Literature Ulviya Rahimova, Professor of the Department Asif Hajiyev, Teacher of the Department Yusif Novruzov, Dean of the Faculty of Humanities Safar Mammadov spoke about the relevance and importance of collecting and recording rich folklore of Azerbaijan,as well as scientific study.
It should be noted that the production experience of IV year students started in February. Philology (Azerbaijani language and literature) IV year students are informed about methods of collecting folklore samples, rules of conversation with informants, arrenging the recorded notes before going to the field research.