Təlim-Tədris Mərkəzində “İnteraktiv dərsin planlaşdırılması və təşkili” mövzusunda təlimlərə başlanıb
Təlim-Tədris Mərkəzində  “İnteraktiv dərsin planlaşdırılması və təşkili” mövzusunda təlimlərə başlanıb
27 yanvar 2026
Baxış sayı: 531
Azərbaycan Universitetinin Ömürboyu təhsilə dəstək: Təlim-Tədris Mərkəzi və Keyfiyyət təminatı şöbəsinin cari tədris ili ərzində universitetin akademik heyəti üçün planlaşdırdığı dördüncü təlim modulunun ikinci hissəsinə start verilib. “İnteraktiv dərsin planlaşdırılması və təşkili” mövzusunu əhatə edən 4.2. təlim modulu pedaqoji heyətin interaktiv təlimlərin təşkili bacarıqlarının artırılmasına xidmət edir. Mərkəzin müdiri, peşəkar kurikulum təlimçisi  Samir Salayev tərəfindən həyata keçirilən modul çərçivəsində nəzəri və praktik fəaliyyətlərlə müşayiət olunan təlimlər yanvar ayının sonuna  qədər davam edəcək. Təlimlərin müxtəlif tarix və saatlarda olmaqla 15 qrup üçün təşkil olunması planlaşdırılıb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universiteti Təlim-Tədris Mərkəzi tərəfindən cari tədris ili ərzində akademik heyət üçün ardıcıl təlim modullarının təşkili nəzərdə tutulub. İştirakçılar hər modulun sonunda xüsusi tapşırıqlarla qiymətləndirilirlər. 4.2. təlim modulunun ikinci hissəsində təklif olunan fəaliyyət və təlim üsulları pedaqoji fəaliyyətin monitorinqinin əsas hissəsini təşkil edəcək.

Training sessions on “Planning and organizing an interactive lesson” launched at the Training and Education Center
27 january 2026
Baxış sayı: 376
The second part of the fourth training module planned by Azerbaijan University`s Lifelong Education Support: Training and Education Center and the Quality Assurance Department for the University teaching staff for the current academic year has started. Training Module 4.2, dedicated to the topic “Planning and organizing an interactive lesson”, is aimed at improving the qualifications of the pedagogical staff in organizing interactive trainings. The trainings, accompanied by theoretical and practical sessions within the framework of the module, conducted by the head of the Center and professional curriculum trainer Samir Salayev, will continue until the end of January. It is planned to organize trainings for 15 groups on different dates and at different times.
It should be noted that the Training and Education Center of Azerbaijan University plans to organize consecutive training modules for the teaching staff during the current academic year. Participants are assessed through special assignments at the end of each module. The activities and teaching methods proposed in the second part of Module 4.2 will become the main part of the monitoring of pedagogical activity.