Türk Dünyası Rəqəmsal Vətəndaşlığı fənninin dördüncü dərsi keçiriləcək
Türk Dünyası Rəqəmsal Vətəndaşlığı fənni 2021/2022-ci tədris ilinin yaz semestrində Amasya Universiteti tərəfindən məsafədən tədris olunur. Semestrin dördüncü dərsi 8 aprel 2022-ci il tarixində saat 10.00-da başlayacaq. Tələbələr bu dərsdə prof. Osman Yorulmaz və prof. Önder Dumanın “Türk Dünyası Tarixi-1” mövzusunda mühazirəsinə qulaq asacaqlar. Dərslər “Zoom” platforması üzərindən təşkil olunur.
Qeyd edək ki, fənnin tədrisi “Türk Dünyası Rəqəmsal Vətəndaşlığı” layihəsi çərçivəsində məsafədən təşkil olunur. Qırğızıstan –Türkiyə Manas Universiteti və Türkiyənin Qaziantep Universitetinin koordinatorluğunda həyata keçirilən layihəyə Azərbaycan Universiteti 2021-ci ildə qoşulub.

The fourth lesson of Turkish World Digital Citizenship will be held
The subject of Turkish World Digital Citizenship is taught remotely by Amasya University in the spring semester of the 2021/2022 academic year. The fourth lesson of the semester will start on April 8, 2022 at 10.00. Students in this lesson will listen to a lecture of prof. Osman Yorulmaz and prof. Onder Duma on "History of the Turkic World-1". Classes are organized on the Zoom platform.
It should be noted that the teaching of the subject is organized remotely within the "Turkish World Digital Citizenship" project. Azerbaijan University joined the project in 2021, coordinated by Kyrgyzstan-Turkey Manas University and Gaziantep University of Turkey.