Xarici dillər kafedrasının müəllimləri üçün təlim keçirilir
“Oxbridge Academy” tərəfindən Azərbaycan Universiteti Xarici dillər kafedrasının müəllimləri üçün “Pearson Test of General English” proqramı əsasında təlim keçirilir. Qurumun ingilsi dili departamentinin rəhbəri Aminta Michel Abdinova tərəfindən aparılan təlimdə iştirakçılara yeni tədris ilində tətbiq olunacaq proqram haqqında müvafiq məlumatlar çatdırılır.
Kafedra müdiri Samirə Məmmədova və dil dərslərini tədris edən 28 müəllimin iştirak etdiyi təlim 3 gün davam edəcək.
Qeyd edək ki, Xarici dillər kafedrası Azərbaycan Universitetinin ingilis dilli ixtisaslarında təhsil alan tələbələrin dil hazırlığını həyata keçirir. Digər ixtisaslar üzrə ingilis dilinin tədrisi də kafedraya həvalə edilib.

Training for teachers of the Foreign Languages Department
Teaching staff of the Foreign Languages Department is being trained under the “Pearson Test of General English” program organized by “Oxbridge Academy”. The training conducted by Aminta Michel Abdinova, the head of English language department, provides relevant information about the program that will be  implemented in the new academic year to the participants.
The traning will last 3 days with the participation of the head of the department Samira Mammadova and 28 English language teachers.
It should be noted that the Foreign Languages Department carries out language preparation for students of English language major at Azerbaijan University. Teaching English for other specialities is also assigned to the department.