Azərbaycan Universitetində Xocalı soyqırımına həsr olunmuş ədəbi-bədii kompozisiya təqdim olunub
Azərbaycan Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə Xocalı soyqırımının 30-cu ildönümünə həsr olunmuş ədəbi – bədii kompozisiya təqdim olunub. Tədbir Xocalı soyqırımı qurbanlarının xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad olunması ilə başlayıb. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirlib.
Tədbirdə Azərbaycan Universitetinin elmi işlər üzrə prorektoru Yusif Qasımov və Nəsimi rayon icra başçısının 1-ci müavini Gülarə Verdiyeva çıxış edərək Xocalı soyqırımının Azərbaycanın müstəqilliyinin qorunması və ərazi bütövlüyünün bərpa olunması uğrunda apardığı mübarizədə yeri və əhəmiyyəti,  44 günlük Vətən müharibəsində əldə etdiyimiz möhtəşəm zəfərin tələbələr qarşısında müəyyənləşdirdiyi öhdəlik və vəzifələr haqqında danışıblar.
Çıxışlardan sonra iştirakçılar Tələbə Gənclər Təşkilatının üzvləri tərəfindən hazırlanan videoçarx və ədəbi-bədii kompozisiyaya tamaşa ediblər. Ədəbi-bədii kompozisiya soyqırımı gecəsini əks etdirən “Sönük işıq” adlı səhnəcik, şeir və mahnılardan ibarət olub.

A literary-artistic composition dedicated to the 30th anniversary of the Khojaly genocide was presented by the Student Youth Organization of the Azerbaijan University. The event began with a minute of silence in memory of the victims of the Khojaly genocide. The National Anthem of the Republic of Azerbaijan was played.
Vice-rector for scientific affairs of Azerbaijan University Yusif Gasimov and the first deputy head of the Nasimi District Executive Power, Gulara Verdiyeva spoke at the event. They spoke about the importance of the Khojaly genocide in the struggle for the protection of Azerbaijan's independence and restoration of territorial integrity, the obligations and tasks set for students by the great victory we won in the 44-day Patriotic War.
After the speeches, the participants watched a video and a literary-artistic composition prepared by members of the Student Youth Organization. The literary-artistic composition consisted of poems, songs a scene called "Dull Light" reflecting the night of the genocide