Fənlərin Dostluğu Olimpiadasının qalibləri bəllidir
Azərbaycan Respublikası Prezidenti Yanında Bilik Fondu, Azərbaycan Universiteti və Hədəf Kurslarının birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən və 31 dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Gününə həsr olunan “Fənlərin Dostluğu Olimpiadası”nın nəticələri bəllidir. Olimpiadada iştirak edən 2 minə yaxın şagird arasında ən yüksək bal toplamış ilk 10 şagird təşkilatçılar və sponsorlar tərəfindən qiymətli hədiyyələrlə mükafatlandırılacaqlar. Bu ilki Olimpiadada 1-ci yerin 2 sahibi var. Onlar Sumqayıt şəhəri texniki təbiət elmləri liseyinin və Biləsuvar rayonu Mübariz İbrahimov adına liseyin şagirdləridir. Mükafatlandırma mərasimi dekabr ayının sonunda təşkil olunacaqdır.
Respublikada fəaliyyət göstərən ümumtəhsil məktəblərinin Azərbaycan bölməsində təhsil alan IX və X sinif şagirdləri arasında keçirilən Olimpiadada şagirdlər 2 saat müddətində 50 sualı cavablandırıblar. Bakı, Sumqayıt və Şəmkir şəhərlərindəki imtahan mərkəzlərində təşkil olunan Olimpiadada suallar fənlərin bir-birinə inteqrasiyası şəklində təqdim olunub. Olimpiada artıq yeddinci dəfədir təşkil olunur.
2010-cu ildə Hədəf Nəşrləri tərəfindən təsis edilən Olimpiadanın bu ilki buraxılışının dəstəkçiləri Medika Hospital, Yes Travel Nizami Kino Mərkəzi, Altun Kitab, Kitabevim.az kitab mağazaları şəbəkəsidir. ATV, trend.az, Ustad dərgisi, senet.az portalı Olimpiadanın informasiya tərəfdaşlarıdır.
Aşağıda mükafatlandırılacaq şagirdlərin siyahısını təqdim edirik. Digər şagirdlər ümumi nəticələrlə inteqrasiya.az saytından tanış ola bilər.

The results of VII Friendship across Disciplines olimpiad dedicated to 31 December – International Solidarity Day of Azerbaijanies held by the organization of the Knowledge Fund under the auspices of the President of Azerbaijan Republic, Azerbaijan University and “Hədəf” courses were anounced. 10 students got top points out of 2 thousand students participated in the olimpiad will be awarded valuable prisez by the organizers and sponsors. Two sudents were awarded first place.  They are the students of the technical and natural sciences lyceum, Sumgait city and the lyceum named after Mubariz Ibrahimov, Bilasuvar district. The award ceremony will be held at the end of December.
In the Olympiad, held between the Azerbaijan-medium students studying in the 9th and 10th grades of the secondary schools of Azerbaijan Republic, students answered 50 questions within 2 hours.  The questions, in the Olympiad organised in the exam centres of Baku, Sumgait and Shamkir cities, were introduced in the form integration across disciplines. The Olympiad is held for the seventh time.
This year the supporters of the Olympiad founded by the “Hədəf” publishing are Modica Hospital, Nizami Cinema Center, “Altun Kitab”, Yes Travel, kitabevim.az bookstore chains and informative supporters were the portals like ATV, trend.az, “Ustad Dergisi”, senet.az.  Below is a list of the students will be awarded. The general results can be viewed on inteqrasiya.az by the other students.