İtaliyanın Roma Sapienza Universitetinə sənəd qəbulu elan olunur
Azərbaycan Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsi “Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində İtaliyanın Roma Sapienza Universitetinə tələbə və müəllim mübadiləsi üçün sənəd qəbulu elan edir. 2024/2025-ci tədris ilinin payız semestrini İtaliyada dərs demək (bir həftəlik) və oxumaq (bir semestr) istəyən müəllim və tələbələrimiz Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinə  (IV mərtəbə, 526/524-cü otaqlar) müraciət edə bilərlər.
Proqram iştirakçıların bütün xərclərini qarşılayır. Mübadilə proqramında iştirak etmək istəyən müəllim və tələbələrin seçimi ayrılmış yerlərin sayı (kvota) üzrə müsahibə yolu ilə aparılacaqdır.

Italian Sapienza University of Rome to Call for Papers
The International Relations Department of Azerbaijan University calls for papers for student and academic exchange with Sapienza University of Rome, Italy, as part of the Erasmus+ exchange program. Those who wish to teach (for a week) or study (for a term) in Italy in the fall term of the academic year 2024/2025 can apply to the International Relations Department (4th floor, rooms 526/524).
The program covers all expenses for participants. Lecturers and students interested in the exchange program will be chosen by interviews according to the allocated quota.