Azərbaycan Universitetində Xarici dillər kafedrasının təşkilatçılığı ilə “18 Oktyabr – Müstəqilliyin Bərpası Günü”nə həsr olunan tədbir keçirilib. Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə başlayan tədbiri kafedranın müdiri Aygün Qasımova açaraq Azərbaycanın dövlət müstəqilliyinin bərpası və qorunub saxlanması haqqında məlumat verib. Kafedra müdiri qeyd edib ki, 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılan zəfər Azərbaycanın müstəqilliyininin əbədi və dönməz olduğunu  bir daha sübut edib.
Ardınca  tələbələrin çıxışları dinlənilib.
Beynəlxalq münasibətlər ixtisası üzrə I kurs tələbələri Fatimə Əhmədli Müstəqilliyin bərpası günü ilə bağlı təqdimat edib, Natella Saadova isə Məmməd Arazın Azərbaycan - Dünyam mənim şeirini səsləndirib.
Daha sonra tələbələr Aytac Məmmədova, Cəmilə Abbasova, Hülya Əhmədova “Uzundərə” xalq rəqsini və “Azərbaycan” mahnısını ifa ediblər.

An event dedicated to “October 18 – The Day of Restoration of Independence” was held
An event dedicated to “October 18 – The Day of Restoration of Independence” was organized by the Department of Foreign Languages at Azerbaijan University. Head of the Department Aygun Gasymova opened the event, which started with the performance of the National Anthem, and informed about the restoration and preservation of the state independence of Azerbaijan. Head of the department noted that the victory won in the 44-day Patriotic War once again proved that the independence of Azerbaijan is eternal and irreversible.
Then the students' speeches were heard.
1st year students majoring in international relations Fatima Ahmadli made a presentation on the day of restoration of independence, and Natella Saadova recited Mammad Araz's poem “Azerbaijan is my world”.
Then students Aytaj Mammadova, Jamila Abbasova, Hulya Ahmadova performed the folk dance “Uzundara” and the song “Azerbaijan”.