281 nömrəli məktəbin şagirdləri Azərbaycan Universiteti ilə tanış olublar
Bakı şəhəri Suraxanı rayonu Vaqif Mirzəliyev adına 281 nömrəli tam orta məktəbin şagirdləri Azərbaycan Universitetində olublar. “Sabahın tələbəsi” layihəsi çərçivəsində təşkil edilən görüşdə məktəbin təlim-tərbiyə işləri üzrə direktor müavini və metodiki şura rəhbəri Aqşin Kazımov da iştirak edib.
Universitetin tədris binası və infrastrukturu ilə tanış olan məktəblilərə Azərbaycan Universitetinin fəaliyyəti, tədris olunan ixtisaslar, universitetin beynəlxalq əlaqələri və qoşulduğu mübadilə proqramları, təqaüdlər, tələbələr üçün yaradılan imkanlar, universitetin uğurları haqqında  məlumat verilib, İnformasiya – kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin dekanı Asif Paşayev geniş təqdimatla çıxış edib.
Görüşdə məktəblilərə düzgün ixtisas seçimi ilə bağlı tövsiyələr də verilib, həmçinin onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Schoolchildren of School № 281 got acquainted with Azerbaijan University
Schoolchildren of secondary school №. 281 named after Vagif Mirzaliyev, Surakhani district, Baku, visited Azerbaijan University. The meeting, organized within the framework of the “Student of Tomorrow” project, was also attended by the deputy director of the school for educational work and the head of the methodological council, Agshin Kazimov.
The schoolchildren who got acquainted with educational building and infrastructure of the University were informed about activities of Azerbaijan University, the specialties taught, the international relations of the University and exchange programs joined by it, scholarships, opportunities created for students, the success of the University, and dean of the ICT Faculty Asif Pashayev made a presentation for applicants following the seminar.
At the meeting, schoolchildren were given recommendations on choosing the right specialty, and their questions were answered.