Azərbaycan Universiteti Abituriyent Məsləhət Mərkəzində 2 gündə 146 vətəndaşa xidmət göstərilib
Azərbaycan Universitetində fəaliyyət göstərən Abituriyent Məsləhət Mərkəzində iki gün ərzində 146 abituriyentə məsləhət xidməti və texniki dəstək göstərilib. 72 abituriyentin ərizəsi təsdiqlənib. Mərkəzə müraciət edənlər arasında ali məktəblərə və 9 illik bazada orta ixtisas təhsili müəssisələrinə qəbul olmaq istəyən abituriyentlərlə yanaşı valideynlər və subbakalavrlar da olub.
ARB və Lider Televizyası məsləhət mərkəzinin fəaliyyətini işıqlandırıb.
Qeyd edək ki, ali təhsil müəssisələrinə ixtisas seçimi avqustun 6-dək davam edəcək. İxtisas seçimi edəcək abituriyent və subbakalavrlar Azərbaycan Universitetində ödənişsiz əsaslarla fəaliyyət göstərən Abituriyent Məsləhət Mərkəzinə müraciət edə bilərlər. Mərkəz, Dövlət İmtahan Mərkəzi ilə Azərbaycan Universiteti arasında əldə edilmiş razılığa əsasən yaradılıb və artıq 2 ildir ki, fəaliyyət göstərir.
Mərkəzin xüsusi təlim keçmiş əməkdaşları abituriyentlərə tələbə qəbulu qaydaları, ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə ərizə qəbulu, “Abituriyentin elektron ərizəsi”nin doldurulma və təsdiq edilmə qaydası və bu zaman qarşıya çıxa biləcək texniki problemlərin həlli, müsabiqə şərtləri, ixtisas seçimi zamanı diqqət yetirilməli olan məsələlər və s. haqqında köməklik və məsləhət xidməti göstərirlər.
Mərkəz həftənin 5 günü (şənbə, bazar və bayram günləri istisna olmaqla) saat 10.00-dan 17.00-dək fəaliyyət göstərir.

146 citizens have been serviced at the entrant`s counseling center at the Azerbaijan University for 2 days
146 citizens have been serviced at the entrant's counseling center at the  Azerbaijan University for 2 days
26 july 2019
Baxış sayı: 4116
In two days, 146 entrants have been provided with advisory services and technical support at the Entrant Counseling Center of the Azerbaijan University . 72 entrants have been approved. The  parents and sub-bachelors  were among those who applied to the center.
ARB and Leader TV elucidated the activities of the  Center. The selection of specialties for higher education institutions will last until August 6. Entrants and sub-bachelors who wish to choose a specialty may apply to the Entrant Counseling Center at the Azerbaijan University  for free of charge. The Center was set up by agreement between the State Examination Center and Azerbaijan University and has been operating for 2 years. . Special trained staff of the Center provides entrants with assistance and advisory service on some tasks as  admission rules, admission of entrants for higher and secondary special education institutions,  completing and approving the "Entrant’s Electronic Application", and any technical issues that may arise during the competition, the matters to be considered in the selection process and so on.  The center operates from 10 am to 5 pm 5 days a week (except Saturdays, Sundays and holidays).