Azərbaycan Universiteti Almaniyada beynəlxalq tədbirdə təmsil olunub
Azərbaycan Universiteti Almaniyanın Koblenz Universitetində keçirilmiş ənənəvi “Beynəlxalq həftə” (International Week) tədbirində təmsil olunub. Bu il 3-7 iyun tarixlərində keçirilən tədbirdə Azərbaycan Universitetini Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov və Azərbaycan Universitetinin Erasmus tələbələrindən Christiane Richter təmsil edib.
Tədbirin məqsədi dünyanın fərqli ölkələrindən olan universitetləri biraraya gətirmək və onların sərgisini təşkil etməkdir. ABS, Kanada, Avstraliya, Hidistan, İspaniya, Koreya, Çin, Portuqaliya kmi ölkələrin universitetlərinin təmsil olunduğu və hər kəsə açıq olan sərgidə universitet tələbələri ilə yanaşı orta məktəb şagirdləri də iştirak edib.
Burada Azərbaycan Universitetinin stendini ziyarət edə tələbə və şagirdlərə, eyni zamanda Bəxtiyar Bədəlovun ictimaiyyətə açıq leksiyalarında Azərbaycanın təhsil sistemi və Azərbaycan Universiteti haqqında ətraflı məlumat verilib.

Azerbaijan Universıty was represented at the internatıonal event in Germany
Azerbaijan University was represented at the traditional “International Week’ held at Koblenz University, Germany. This year  Azerbaijan University was represented at the event, held on 3-7 June, by Bakhtiyar Badalov, the head of the International Relations Department and  Christiane Richter, Erasmus student of the university.
The purpose of the event was to bring together universities from around the world and to organize their exhibition. Secondary school students, alongside university students, attended the exhibition, which was open to everyone and represented by the universities of different countries  like the USA, Canada, Australia, Hidistan, Spain, Korea, China, and Portugal.
Here, students and pupils visiting Azerbaijan University stand, as well as in Bakhtiyar Badalov's public lectures, were given detailed information about Azerbaijan's education system and Azerbaijan University.