Azərbaycan Universiteti beynəlxalq təhsil sərgisində ikili diplom proqramını tanıdıb
Azərbaycan Universiteti Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən 13-cü Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil sərgisi “EduExpo”da tətbiqinə yeni başlanan ikili diplom proqramını tanıdıb.  Qeyd olunub ki, beynəlxalq ikili diplom proqramı Ukraynanın Xarkov Milli Radioelektronika Universiteti ilə birgə həyata keçirilir. Proqram bakalavriat və magistratura pillələri üzrə kompüter elmləri və kompüter mühəndisliyi ixtisaslarını əhatə edir. İkili diplom proqramında iştirak etmək istəyən tələbələrin seçimi müsabiqə yolu ilə aparılacaq. Təhsillərini uğurla başa vuran tələbələrə müvafiq ixtisas üzrə bakalavr və ya magistr dərəcəsi və ali təhsil müəssisələrinin diplomları təqdim olunacaq. Daha ətraflı məlumat Azərbaycan Universitetinin saytında yerləşdirilib.
Stendin yerli və xarici ziyarətçilərinə Azərbaycan Universiteti haqqında ətraflı məlumat verilib, suallar cavablandırılıb.
Sərgi müddətində universitetin İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin tələbələri stenddə qurulmuş “MiniLab”da  laboratoriya işləri yerinə yetirib və tədbirin yekununda onları nümayiş etdiriblər.

Azerbaijan University introduced a new Dual Diploma Program at the 13th Azerbaijan International Education Exhibition held at the Baku Expo Center. It was noted the International Dual Diploma Program is being implemented jointly with The Kharkiv National Radio Electronics University of Ukraine. The program covers bachelor’s and master’s degrees in computer science and engineering. The students wishing to participate in the Dual Diploma Program will be selected through a competition. The students passing with flying colors in the relevant specialty will receive bachelor’s or master’s degrees and diplomas of higher education institutions. More information is available on the Azerbaijan University website.
The detailed information was presented to local and foreign visitors of the stand and questions about Azerbaijan University were answered.
During the exhibition, the students of the Information and Communication Technologies Faculty performed the lab work on the Minilab and presented it at the end of the event.