Azərbaycan Universiteti Dubrovnik Universiteti ilə əlaqələri genişləndirir
Azərbaycan Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov Xorvatiyanın tərəfdaş Dubrovnik Universitetində işgüzar səfərdə olub.
Burada universitetin prorektoru Nebojsa Stojcic, beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Nikolina Potrebica və biznes və iqtisadiyyat kafedrasının müdiri Katija Vojvodic ilə görüşdə Azərbaycan və Dubrovnik universitetləri arasında əlaqələrin daha da genişləndirilməsi məsələləri müzakirə olunub, fəlsəfə doktoru proqramı üzrə birgə doktorant  hazırlığı, Erasmus+ proqramı çərçivəsində ikili diplom proqramının həyata keçirilməsi, elmi fəaliyyət sahəsində əməkdaşlığını şaxələndirilməsi və inkişaf etdirilməsi və başqa bu kimi sahələrdə fikir mübadiləsi aparılıb.
Bəxtiyar Bədəlov Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində yaz semestirini Dubrovnik Universitetində oxuyan tələbələrimiz Toğrul Quliyev (Menecment, IV kurs) və Ayaz Mirzəyev (Maliyyə, III kurs) ilə də görüşüb.

Azerbaijan University is enhancing its relationship with Dubrovnik University
The head of Department of International Relations Bachtiyar Badalov made the working visit to Dubrovnik University.
At the meeting with the vice-rector of the university Nebojsa Stojcic, the head of department of international relations Nikolina Potrebica and the head of the business and economics department Katija Vojvodic discussed the issues of further expansion of relations between the universities of Azerbaijan and Dubrovnik, PhD program, preparation of double diploma program within the framework of Erasmus + program, diversification and development of cooperation in the field of scientific activity, as well as exchange of conceptions in such areas.
Bakhtiyar Badalov also met with Togrul Guliyev (Management, IV course) and Ayaz Mirzayev (Finance, 3rd course) in the framework of the Erasmus + exchange program.