Azərbaycan Universiteti 2 yeni ixtisas üzrə qəbul aparacaq
Azərbaycan Universiteti 2021/2022-ci tədris ili üçün bakalavriat səviyyəsinə 2 yeni ixtisas üzrə qəbul aparacaq. İş dünyasının tələb və öncəlikləri nəzərə alınaraq universitetin qəbul planına I ixtisas qrupu üzrə informasiya təhlükəsizliyi və III ixtisas qrupu üzrə dövlət və ictimai münasibətlər ixtisasları əlavə olunub.
Rəqəmsal dünya hakerlər və kiberterrorçulara fərdlər, dövlət qurumları və böyük şirkətləri hədəfə almaq üçün sonsuz imkanlar yaradır. Kibertəhlükəsizliyin aktuallaşması informasiya təhlükəsiziyi ixtisasının əhəmiyyətini artırır. Bu ixtisas üzrə təhsil alan tələbələrə kompüterlərin əməliyyat sistemlərini və kompüter şəbəkələrini qorumaq, kiber hücumların qarşısını almaq, insanların məlumatlarını və məxfiliyini qorumağın yolları öyrədilir.
Dövlət və ictimai münasibətlər ixtisası isə yeni nəsil dövlət idarəçilərinin hazırlanmasına xidmət edir. İxtisasın kurikulumunun məqsədi tələbələrə ictimai siyasət, layihə və proqramların tətbiqi, dövlət və ictimai sektora aid məsələlərin təhlili, ictimai problemlərə dair məlumatın dəqiq qiymətləndirilməsi, liderlik və natiqlik kimi bilik və bacarıqlar qazandlrmaqdır.
Azərbaycan Universitetinə qəbul, Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən vahid qaydada aparılır. Bakalavriat səviyyəsi üzrə bütün ixtisaslara Dövlət Sifarişi əsasında (dövlət büdcəsinin vəsaiti hesabına) qəbul mümkündür.
Azərbaycan Universitetinin 2021/2022-ci tədris ili üçün bakalavriat pilləsinə qəbul planı, qəbul şərtləri, tələbə dəstək layihələri, keçid balları, imtiyazlı tələbələr haqqında daha ətraflı məlumatı keçidə daxil olmaqla əldə edə bilərsiniz.

Azerbaijan University will accept students for 2 new specialties
Azerbaijan University will accept bachelors for 2 new specialties for the 2021/2022 academic year. Taking into account the requirements and priorities of the business world, the university's admission plan includes specialties of information security for the 1st specialty group and state and public relations specialties for the 3rd specialty group.
The digital world provides endless opportunities for hackers and cyberterrorists to target individuals, government agencies and large companies. The actualization of cybersecurity increases the importance of the specialty of information security. Students majoring in this specialty are taught how to protect computer operating systems and computer networks, prevent cyber attacks, and protect people's information and privacy.
The specialty of state and public relations serves to train a new generation of public servants. The purpose of the specialty curriculum is to provide students with knowledge and skills such as public policy, implementation of projects and programs, analysis of public and public sector issues, accurate assessment of information on public issues, leadership and public speaking.
Admission to the University of Azerbaijan is carried out by the State Examination Center. Admission to all specialties at the bachelor's level is possible on the basis of the State Order (at the expense of the state budget).
You can get more detailed information about the admission plan of the Azerbaijan University for the bachelor's degree for the 2021/2022 academic year, admission conditions, student support projects, transition points, privileged students, including the transition.