Azərbaycan Universiteti Polşanın WSB Universiteti ilə əməkdaşlığı genişləndirir
Azərbaycan Universiteti Polşanın tərəfdaş WSB Universiteti ilə əməkdaşlığı genişləndirir. Ali məktəbin ölkəmizə səfərə gəlmiş nümayəndə heyəti – Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor Rafal Rebilas və Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Pavel Urgacz bu məqsədlə Azərbaycan Universitetinin prorektoru Yusif Qasımovla görüşüb.
Görüşdə ali təhsil müəssisələri arasında yeni əməkdaşlıq sahələri müəyyənləşdirilib və təfərrüatlar müzakirə olunub. Əsas diqqət isə beynəlxalq ikili diplom proqramlarının yaradılmasına yönəlib. Bu istiqamətdə əməkdaşlıq həm bakalavriat, həm də magistratura pilləsini əhatə edəcək. Bildirilib ki, təhsil sahəsindəki müasir çağırışlar ikili diplom proqramlarının tətbiqini zəruriləşdirir. Bu səbəbdən hər iki universitet beynəlxalq rəqabətliliyin artırılması məsələsinə xüsusi əhəmiyyət verir.
Görüşdə elmi işlər üzrə prorektor Yusif Qasımovla yanaşı Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin dekanı Əli Həsənov, İnformasiya – kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin dekanı Asif Paşayev, Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov da iştirak edib.
Qeyd edək ki, universitetlər arasındakı partnyorluq əlaqələri IV Avropa İqtisadi Konqresinin (European Congress on Economic Issues) təşkili ilə bağlıdır. Ötən ilin noyabr ayında Türkiyədə keçirilən nüfuzlu beynəlxalq tədbirin həmtəşkilatçıları Türkiyənin Kocaeli Universiteti, Azərbaycan Universiteti və Polşanın WSB Universitetidir. Bu seriyadan olan 5-ci konqres də bu universitetlərin birgə təşkilatçılığı ilə 25-27 aprel 2019-cu il tarixlərində Azərbaycan Universitetində keçiriləcək.
Digər tərəfdən Avropa Birliyinin “Erasmus+” proqramına Azərbaycan və WSB universitetləri tərəfindən birgə layihə də təqdim olunub.
WSB Polşanın ən böyük özəl universitetlərindən biridir. 12 min tələbəsi olan universitet dünyanın 40-dan çox ölkəsinin ali təhsil müəssisəsi ilə əməkdaşlıq edir.

Azerbaijan University extends the cooperation with the WSB University of Poland
Azerbaijan University extends the cooperation with Poland's partner WSB University. The delegation from the university came to our country, vice-rector on international relations Rafal Rebilas and head of international relations Pavel Urgacz met the vice-rector of Azerbaijan University Yusif Gasimov.
In the meeting new cooperation spheres were determined and the details were discussed. The main attention directed to the double diploma programs. Cooperation in this direction will cover both bachelor and master degrees. It was noted that new challenges in education makes necessary to apply double diploma programs. In accordance with this, both universities gives special attention to increasing the international competition.
Together with the vice-rector on scientific issues Yusif Gasimov, the dean of the School of Business and Economics Ali Hasanov, the dean of Information and the School of Communication Technologies Asif Pashayev, head of international relations Bakhtiyar Badalov also attended the meeting. It should be noted that the reason of partnership relations between universities is the organization of European Congress on Economic Issues. Co-organizers of the prestigious international event held in Turkey in November of the last year are Kojaeli University of Turkey, Azerbaijan University and WSB University of Poland. Azerbaijan University will host the 5th congress in this sphere on April 25-27, 2019.
On the other side, common project was presented to the program «Erasmus+» of European Union by Azerbaijan University and WSB University.
WSB is one of the largest private universities of Poland. Having more than 12 thousand students the university cooperates with more than 40 universities of different countries.