Bu gündən Azərbaycan Universitetində 2020/2021-ci tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyası başlayıb. Sessiya pandemiya şəraitinə uyğun olaraq “Microsoft Teams” platforması üzərindən məsafədən təşkil olunur. İmtahanların başlama saatı 9.00-dur.
Sessiya dövründə imtahanların təşkili və gedişinə nəzarət, yarana biləcək neqativ halların dərhal aradan qaldırılması məqsədilə “İmtahan nəzarət komissiyası” fəaliyyət göstərəcək.
Tələbələrin biliyinin yenidən qiymətləndirilməsi və imatahan zamanı baş verə biləcək mübahisələrin aradan qaldırılması üçün ixtisas kafedralarına uyğun olaraq “Apellyasiya komissiyası” yaradılıb. Komissiyanın fəaliyyəti imtahan nəticələrindən narazılıq olduğu təqdirdə nəticə məlum olduqdan sonrakı 3 gün müddətində operativ.qərergah@au.edu.az elektron ünvanına apellyasiya müraciəti edilməklə həyata keçiriləcək.

The spring exam session has started at Azerbaijan University
The spring exam session of the 2020/2021 academic year has started at Azerbaijan University.The session is organized remotely over the “Microsoft Teams” platform in accordance with the pandemic conditions.Exam starts at 9 o’clock.
During the session , “Examination Supervision Commission “ will monitor the examinations,with the aim of immediately eliminating any negative situations that may arise.
An “Appeal Commission” has been set up in accordance with the speciality departments to re-evaluate the knowledge of students and eliminate disputes that may occur during the exams.In case of dissatisfaction with the results of the examinations , the activity of the commission will be carried out within 3 days after the announcement of the results by sending an appeal to the e-mail address operativ.qerargah@au.edu.az.