Azərbaycan Universitetinin 30 illiyinə həsr olumuş tədbir keçirilib
Azərbaycan Universitetinin 30 illiyinə həsr olunmuş yubiley tədbiri keçirilib. Tədbirdə universitetin keçdiyi inkişaf yoluna nəzər salan film nümayiş olunub, ali məktəbin bir qrup əməkdaşı təltif edilib.
Tədbiri giriş sözü ilə universitetin rektoru Səadət Əliyeva açaraq 2009-cu ildə əmək fəaliyyətinə başladığı, 2017-ci ildən isə rəhbərlik etdiyi Azərbaycan Universitetinin 30 yaşını Qarabağ Zəfərinin birinci ildönümü və ölkəmizin dövlətçilik ənənələrinin və müstəqilliyinin bərpasının 30-cü ildönümü ilə eyni dövrdə böyük qürur və fəxarət hissi ilə qeyd etdiyini bildirib, öz biliyini, istedadını və əməyini Azərbaycan Universitetinin yaranmasına və inkişafına sərf edən hər kəsə təşəkkür edib.
Rektorun çıxışının ardından tədbir iştirakçıları üçün Azərbaycan Universitetinin 30 illik yubileyi münasibətilə hazırlanmış sənədli film nümayiş olunub. Filmdə rektor  Səadət Əliyeva son 5 il ərzində görülən işlərə və universitetin əldə etdiyi uğurlara nəzər salır, növbəti dövr üçün  qarşıya qoyulmuş məqsəd və hədəflərdən bəhs edir. Sənədli filmdə həmçinin ali məktəbə müxtəlif illərdə rəhbərlik etmiş rektorlar prof. Səlahəddin Xəlilov, prof. Akif Musayev, prof. Fərahim Sadıqov, dos. Eldar Qəhrəmanovun xatirələri və təbrik mesajları universitet rəhbərliyinin və heyətin nəzərinə çatdırılır, universitet tarixindən faktlar və fotosənədlər təqdim olunur.
Film nümayişinin ardından Azərbaycan Universitetinə uzun illər xidmət etmiş bir qrup müəllim və inzibati heyət üzvü rektorun fəxri fərman və təşəkkürnaməsi ilə təltif olunublar.
Günün sonunda isə universitet əməkdaşları üçün Novruz Bayramı süfrəsi açılıb.
Qeyd edək ki, ölkəmizdə özəl ali təhsilin bünövrəsini qoyan Azərbaycan Universitetinin fəaliyyətə başlamasının 30 ili tamam olub. Universitetin 30 illik yubileyi pandemiya şəraitinə uyğun olaraq müxtəlif tədbirlərlə qeyd olunub.

An event dedicated to the 30th anniversary of Azerbaijan University was held
An anniversary event dedicated to the 30th anniversary of Azerbaijan University was held. A film about the development of the university was shown at the event, and a group of employees of the university were awarded.
The event was opened by the rector of the university Saadat Aliyeva. He thanked everyone who contributed their knowledge, talent and work to the establishment and development of the Azerbaijan University.
After the rector's speech, a documentary film on the occasion of the 30th anniversary of the University of Azerbaijan was shown to the participants of the event. In the film, Rector Saadat Aliyeva looks at the work done over the past five years and the successes of the university, and talks about the goals and objectives for the next period. In the documentary, the rectors who headed the university in different years, prof. Salahaddin Khalilov, prof. Akif Musayev, prof. Farahim Sadigov, docent Memories and congratulatory messages of Eldar Gahramanov are brought to the attention of the university administration and staff, facts and photos from the history of the university are presented.
After the screening, a group of teachers and members of the administrative staff who have served the University of Azerbaijan for many years were awarded honorary diplomas and letters of appreciation by the rector.
At the end of the day, a Novruz holiday table was opened for university employees.
It should be noted that the Azerbaijan University, which laid the foundation of private higher education in our country, has been operating for 30 years. The 30th anniversary of the university was celebrated with various events in accordance with the pandemic.