Dissertantımız fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi alıb
Azərbaycan Universitetinin dissertantı Aqil Kərimov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının qərarı ilə iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi alıb. Aqil Kərimov “Bank sektorunun davamlı inkişafının təmin olunmasında risk menecmentinin rolu” mövzusunda dissertasiya işini müdafiə edib.
Aqil Qədir oğlu Kərimov Bakı şəhərində anadan olub. 2010-cu ildə Türkiyənin İstanbul Universitetindən Biznesin idarə edilməsi ixtisası üzrə bakalavr dərəcəsi, 2014-cü ildə isə Almaniyanın Rhine-Waal Tətbiqi Elmlər Universitetindən Maıiyyə ixtisası üzrə magistr dərəcəsi alıb. 2014-2018-ci illərdə Azərbaycan Universitetinin dissertantı olub.

The doctoral student of Azerbaijan University received his Ph.D. degree
Aqil Karimov the doctoral student of Azerbaijan University received his Ph.D.  degree, Doctor of Philosophy in Economics by decision of the Higher Attestation Commision under the President of the Republic of Azerbaijan. The scientific research work of A. Karimov entitled “Role of Risk Management in Ensuring Sustainable Development of the Banking Sector”.
Aqil Karimov Gadir was born in Baku. In 2010 from the Istanbul University in Turkey he got his bachelor degree majoring in Business Administration, he receives his master degree in Finance from Rhine-Waal University of Applied Sciences, Germany in 2014. In 2014-2018, he was a Ph.D. student at the Azerbaijan University.