Azərbaycan Universitetinin payız konfranslarına  məqalə qəbulu davam edir
“Davamlı inkişaf və humanitar elmlərin aktual problemləri” mövzusunda respublika konfransına məqalə qəbulu 27 sentyabr 2019-cu il tarixində yekunlaşacaq. Konfransda davamlı inkişaf strategiyalarının və bu istiqamətdə humanitar elmlərin qarşısında duran problemlərin müzakirəsi nəzərdə tutulur. 24 oktyabr 2019-cu il tarixində keçiriləcək konfrans ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycanda hakimiyyətə gəlməsinin 50 illiyinə həsr olunur.
/az/menu/325/
“Gender problemi və müasir Azərbaycan” beynəlxalq konfransına məqalələrin göndərilməsi üçün son  tarix isə 28 oktyabr 2019-cu ildir.
27 noyabr 2019-cu il tarixində keçiriləcək   konfransının əsas məqsədi Azərbaycanda gender bərabərliyinin təmin olunması məsələsini diqqət mərkəzində saxlamaq, bu sahədə əldə olunan elmi nailiyyətləri və təcrübələri paylaşmaq, mövcud problemlərin təhlili və onların həll yolları üçün təkliflərin irəli sürülməsini təmin etmək, bu sahədə ölkədə əldə edilən uğurları beynəlxalq təcrübə ilə müqayisə etməkdən ibarətdir.
2017 və 2018-ci illərdə respublika miqyasında keçirilən tədbirin bu ildən başlayaraq beynəlxalq statusda təşkil olunması nəzərdə tutulur. Konfransa göstərilən maraq və diqqət bu qərarın alınmasına öz təsirini göstərib. İki konfransın təcrübəsi göstərdi ki, bu sahəyə maraq böyükdür və mütəxəssislərin müzakirə etmək üçün xeyli ideya və yanaşmaları mövcuddur.

The acceptance of articles for the autum conferences is still underway at Azerbaijan University
The acceptance of articles for the scientific conferences to be held in autum is still underway at Azerbaijan University.
The acceptance of articles for the republican conference relating to the subject of  " Constant development and actual problems of humanitarian sciences " will end on the 27th of September. It is considered to discuss at the conference  the strategies  of constant development  and the problems that humanitarian sciences face in this connection . The conference to be held in October 24, 2019 is dedicated to the 50'th anniversary of Azerbaijan's national lider Heydar Alıyev's coming to power.
See for more information the link for site ot he conference: /az/menu/336
The deadline for the sending of articles to the international conference called "Gender problem and modern Azerbaijan" is in October 28,2019.
The main goal of the conference to be held on the 27' th of November,2019 is to have in the centre of attention the issue of maintenance of gender equality in Azerbaijan, to share the scientific achievements and experience in this field, to provide the analysis of current problems and the suggestions for their solution and also to compare the success gained in this field with the international  experience.
It is envisaged to hold the conference that used to be only of republican importance in years 2017-2018 on the international status  from this year on. The interest and attention shown to the conference has had the impact on making such a decision. The experience coming from 2conferences showed the high level of interest to this field and that specialists have  plenty of ideas and approaches for the discussion of this topic.