Azərbaycan Universitetinin bakalavriat pilləsində təhsil alan IV kurs tələbələri istehsalat, magistratura pilləsində təhsil alan II kurs tələbələri isə elmi-pedoqoji təcrübəyə başlayıb. Biznes və iqtisadiyyat, Humanitar fənlər və İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültələrində təhsil alan 12 ixtisas üzrə 176 bakalavriat, 6 ixtisas üzrə 31 magistratura tələbəsi müxtəlif qurumlarda təcrübə keçəcəklər.
Müxtəlif dövlət orqanları və onların tabeliyində olan müəssisələr, bələdiyyələr və şirkətlərdə təcrübəçi tələbələrə 48 müəllim rəhbərlik edəcək.
Elmi-pedaqoji təcrübədə magistratura tələbələri Azərbaycan Universitetində pedaqoji fəaliyyətin forma və metodlarını öyrənəcək, kafedra və fakültələrin fəaliyyəti,  iş prinsipləri ilə yaxından tanış olacaq, onlayn dərs dinləmələrində iştirak edəcək və onlayn dərslər keçəcək, ixtisaslarının pedaqoji tərəfini təcrübədə tətbiq edəcəklər. Elmi-tədqiqat təcrübəsi zamanı təcrübəçilər tədqiqat fəaliyyəti ilə məşğul olacaqlar.
Həm təcrübəçi tələbələr, həm də onlara rəhbərlik edəcək müəllimlərə təcrübənin təşkilinə dair ümumi qaydalar və tələblər, sənədləşmə işləri, qiymətləndirmə sistemi və meyarları, üzərlərinə düşən öhdəliklər haqqında daha ətraflı məlumat təcrübənin onlayn başlanğıc konfransında təqdim olunub. Tədbirdə təcrübə müddəti ərzində yerinə yetiriləcək işlər ilə bağlı tövsiyələr verilib.
Elmi-pedaqoji təcrübə 12 mart 2021, elmi-tədqiqat təcrübəsi 8 aprel 2021, istehsalat təcrübəsi isə 24 may 2021-ci il tarixində yekunlaşacaq.

The fourth-year Bachelor's students and the second-year master's students of Azerbaijan University have started the scientific-pedagogical internship. 176 undergraduate students in 12 specialties and 31 graduate students in 6 majors es studying at the faculties of Business and Economics, Humanities and Information-Communication Technologies will have internships in various institutions.
48 teachers will supervise the interns in various government agencies and their subordinate enterprises, municipalities, and companies.
In scientific-pedagogical internship graduate students not only will study the forms and methods of the pedagogical activity, get acquainted with the activities of departments and faculties, working principles of Azerbaijan University, and also participate in online lectures and give online classes as well, applying the pedagogical part of their specialties in practice. During the internship, the interns will be engaged in research activities.
More detailed information on the general rules and requirements for the organization of the internship, documentation, assessment criteria, and responsibilities of both the interns and their supervisors were presented at the online internship conference. Suggestions on the further work that should be done within the internship were provided at the event.
The deadlines for the scientific-pedagogical internship are March 12, 2021, the research internship is April 8, 2021, and the industrial internship is May 24, 2021.