Azərbaycan Universiteti Dövlət İmtahan Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə mərkəzin elektron imtahanlar korpusunda (Binəqədi rayonu, S.S.Axundov, 50) keçirilən ali təhsil müəssisələrinin sərgisində təmsil olunur. Universitetin stendi 4-cü mərtəbədə yerləşir.
Azərbaycan Universitetinin nümayəndələri stendə müraciət edən abituriyentlər, valideynlər və digər iştirakçılara qəbul aparılan ixtisaslar, keçid balları, maddi-texniki baza, təqaüdlər, güzəştlər, beynəlxalq əməkdaşlıq, tələbələr üçün yaradılan imkanlar və onları maraqlandıran digər məsələlərlə bağlı ətraflı məlumat verir, sualları cavablandırırlar.
Sərgidə, həmçinin 3-cü mərtəbədəki 305 nömrəli otaqda Azərbaycan Universiteti haqqında təqdimat da nümayiş olunur. Təqdimat hər gün saat 11.00-da başlayır.
Ölkədə fəaliyyət göstərən 40-a yaxın dövlət və özəl ali təhsil müəssisəsinin, o cümlədən müxtəlif qurumların iştirak etdiyi sərginin keçirilməsində məqsəd ixtisas seçimindən öncə abituriyentləri ali təhsil müəssisələrinin imkanları ilə tanış etmək və onların ixtisas seçiminin müəyyən olunmasına dəstək göstərməkdir.
30 iyulda start götürən sərgi avqustun 1-dək davam edəcək. Sərgidə iştirak etmək istəyənlər aşağıdakı link vasitəsilə qeydiyyatdan keçməlidirlər.

Azerbaijan University showcased at the higher education institutions exhibition
Azerbaijan University is taking part in the exhibition of higher education institutions organized by the State Examination Center at its Electronic Examination Center (50 S.S. Akhundov Street, Binagadi District). The University stand is located on the 4th floor.
At the Azerbaijan University stand, representatives provide applicants, parents, and other visitors with detailed information about the University’s degree programs, admission requirements and passing scores, facilities and infrastructure, scholarship opportunities, preferential terms, international partnerships, student support services, and other areas of interest. Visitors are also able to receive answers to their questions directly on-site.
Additionally, a presentation about Azerbaijan University is being held in Room 305 on the 3rd floor of the exhibition venue, beginning daily at 11:00 a.m.
The exhibition, which brings together around 40 public and private universities as well as various educational organizations, aims to familiarize prospective students with the opportunities offered by higher education institutions and to assist them in choosing their field of study.
The exhibition, which opened on July 30, will run until August 1. Those wishing to attend are required to register via the link: https://portal.dim.gov.az/sergi/