Azərbaycan Universiteti “Rektorlar klubu: Mərkəzi Asiya+” təşəbbüsü üzrə beynəlxalq tədbirdə təmsil olunub
Baxış sayı: 656
Azərbaycan Universitetinin nümayəndə heyəti ali təhsil müzakirələrinin beynəlxalq platformalarından biri olan “Rektorlar klubu: Mərkəzi Asiya+” təşəbbüsünün altıncı iclasında iştirak edib. “Avrasiya universitetlərinin brendinqi və strategiyası: kimlik və qlobal ambisiyalar arasında balans” mövzusunda keçirilən görüşdə universiteti Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Elmira İsmayılova və şöbənin mütəxəssisi Sevlan Qurbanova təmsil ediblər. Tədbirin əsas məqsədi Avrasiya ali təhsil məkanında universitetlərin dəyərlər və missiya əsasında inkişaf yollarını araşdırmaq, qlobal təhsil sisteminə inteqrasiya prosesində hər bir universitetin özünəməxsusluğunu qorumağın yollarını müzakirə etmək olub.
Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin və Qazaxıstanın Almatı Menecment Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbir çərçivəsində “Qlobal kontekstdə yerli kimlik”, “Avrasiya universitetləri: dəyərlər, mədəniyyət və missiya vasitəsilə inkişaf” və “Avrasiya universitetlərinin rəqəmsal strategiyası və beynəlmillələşmə” kimi aktual mövzular üzrə panel müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, "Rektorlar klubu: Mərkəzi Asiya+" platforması Mərkəzi Asiya ölkələri və tərəfdaş dövlətlərin ali təhsil müəssisələrinin rəhbərləri üçün təcrübə mübadiləsi, ən yaxşı idarəçilik təcrübələrinin müzakirəsi üçün platforma rolunu oynayır.

Azerbaijan University represented at an international event within the “Rectors’ Club: Central Asia+” initiative
29 september 2025
Baxış sayı: 577
A delegation from Azerbaijan University participated in the sixth meeting of the “Rectors’ Club: Central Asia+” initiative, one of the prominent international platforms for dialogue in the field of higher education. The University was represented at the meeting, held under the theme “Branding and Strategy of Eurasian Universities: Balancing Identity and Global Ambitions”, by Elmira Ismayilova, Head of the International Relations Department, and Sevlan Gurbanova, Department Specialist. The primary objective of the event was to explore strategies for the development of universities within the Eurasian higher education space based on their values and missions, and to discuss ways of preserving institutional uniqueness while integrating into the global education system.
The event, co-organized by the Azerbaijan State Oil and Industry University and Almaty Management University (Kazakhstan), featured panel discussions on several pressing topics, including “Local Identity in a Global Context”, “Eurasian Universities: Development Through Values, Culture, and Mission”, “Digital Strategy and Internationalization of Eurasian Universities”.
It should be noted that the “Rectors’ Club: Central Asia+” serves as a platform for experience exchange and discussion of best management practices among leaders of higher education institutions from Central Asian countries and partner states.