Azərbaycan Universiteti ECAR layihəsinin növbəti görüşündə təmsil olunub
Azərbaycan Universitetinin tərəfdaş olduğu “Azərbaycan Rektorlar Konfransının yaradılması” (ECAR) adlı Erasmus+ layihəsi çərçivəsində tələbə-məzun komitəsinin növbəti görüşü keçirilib. Görüşdə Azərbaycan Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsi və Təlim Tədris Mərkəzinin rəhbəri Elmira İsmayılova və həmin şöbənin mütəxəssisi Sevlan Qurbanova iştirak ediblər.
Bakı Biznes Universitetinin Tərbiyə işləri üzrə prorektoru Cavidan Heydarov iştirakçılara layihə çərçivəsində Azərbaycan universitetlərində aparılan tələbə sorğusunun nəticələri və təhlili haqqında ətraflı məlumat verib.
Qeyd edək ki, Avropa Komissiyasının maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən layihənin koordinatoru Bakı Biznes Universitetidir. ECAR layihəsinin əsas məqsədi milli inkişaf strategiyalarına uyğun olaraq rektorlar konfransının yaradılması yolu ilə universitetlər və digər maraqlı tərəflər arasında milli şəbəkə və əməkdaşlığı inkişaf etdirməkdir. Layihədə Azərbaycandan 20, Avropadan 5 ali təhsil müəssisəsi və təşkilat iştirak edir. Layihə 14 iyul 2024-cü il tarixinə qədər uzadılıb.

Azerbaijan University was represented at the next meeting of ECAR project
The meeting of the student-alumni committee within the framework of the Erasmus+ project titled The Establishment of Rectors Conference in Azerbaijan (ECAR), partnered by Azerbaijan University, took place. The meeting was attended by Elmira Ismayilova, the Head of the International Relations Department, and Sevlan Gurbanova, the Specialist of that department.
Javidan Heydarov, the Vice-Rector for Education Affairs of Baku Business University, provided detailed information to the participants within the framework of the project about the results and analysis of the student survey conducted in Azerbaijani universities.
It is worth noting that Baku Business University, with the financial support of the European Commission, is the coordinator of the project. The main goal of the ECAR project is to develop national networks and cooperation among universities and other stakeholders through the creation of a rectors' conference in line with national development strategies. The project involves the participation of 20 higher education institutions and organizations from Azerbaijan and 5 from Europe. The project is extended until July 14, 2024.