Azərbaycan Universiteti növbəti beynəlxalq konfransa hazırlaşır
Azərbaycan Universitetində 24-25 noyabr 2023-cü il tarixlərində “Social Work & Social Research” (Sosial iş və sosial tədqiqatlar) beynəlxalq konfransı keçiriləcək. Beynəlxalq tədbirin məqsədi bu sahədə çalışan tədqiqatçıların sosial iş və sosial siyasət sahəsindəki aktual məsələlərin müzakirəsinə qoşulması, əhalinin müxtəlif kateqoriyalarının sosial və psixoloji səviyyəsinin yüksəldilməsinə yönəlmiş müasir texnologiyaların, sosial təcrübələrin hazırlanması və tətbiqi sahəsində təcrübə mübadiləsidir. Rəsmi dili ingilis dili olan konfransda böhran dövründə sosial iş təcrübəsi, sosial iş təhsilinin inkişafı, bu sahədə beynəlxalq standartların yaradılması, həssas qrupların sosial müdafiəsi və digər bu kimi məsələlərin müzakirəsi üçün elmi platforma təqdim ediləcəkdir.
ABŞ-ın Sent-Luis Vaşinqton Universiteti, Türkiyənin Sakarya Universiteti və Sosial Tədqiqatlar Mərkəzi ilə birgə təşkil olunan konfransa tezislərin göndərilməsi üçün son tarix 30 avqust 2023-cü ildir.
Konfransın bölmə iclaslarında Sosial iş təhsili sahəsində səriştələrin, yeni bacarıqların və qlobal standartların yaradılması; Davamlı inkişaf və sosial iş təhsili; Sosial iş təhsilində rəqəmsallaşma və İKT; İctimai səhiyyə böhranı; Müharibədən zərərçəkənlər və hərbçilərlə sosial iş; Həssas qruplar və sosial müdafiə kimi mövzuların müzakirəsi planlaşdırılır.

Azerbaijan University prepares for the next international conference
The International Conference on “Social Work & Social Research” will be held at Azerbaijan University on November 24-25, 2023. The purpose of this international event is for researchers working in this field to join the discussion of current issues in the field of social work and social policy, the exchange of experience in the field of development and application of modern technologies and social practices aimed at raising the social and psychological level of different categories of the population. The Conference, whose official language is English, will provide a scientific platform for discussing the practice of social work in times of crisis, the development of education in the field of social work, the establishment of international standards in this area, social protection of vulnerable groups and other similar issues.
The deadline for submitting theses to the Conference jointly organized by Washington University in St. Louis of the US, Sakarya University of Turkey and the Center for Social Research is August 30, 2023.
The conference panel sessions are planned to discuss topics such as the establishment of competencies, new skills and global standards in Social Work Education; Sustainable Development and social work education; Digitalization and ICT in Social Work Education; the Public health crisis; Social work with victims of war and military personnel; Vulnerable groups and social protection.