Azərbaycan Universitetində akademik heyət üçün 2-ci təlim moduluna start verilib
Azərbaycan Universitetinin Təlim-Tədris Mərkəzi və Keyfiyyət təminatı şöbəsinin cari tədris ili ərzində universitetin akademik heyəti üçün planlaşdırdığı 2-ci təlim moduluna start verilib. 2-ci təlim modulu mərkəzin müdiri, peşəkar kurikulum təlimçisi  Samir Salayev tərəfindən “Fənn təlim nəticələrini qiymətləndirmə suallarının və dərs tapşırıqlarının yoxlanılması” mövzusunda həyata keçirilir.
Əsasən praktik fəaliyyətlərlə müşayiət olunan təlimlər 2 həftə ərzində müxtəlif tarix və saatlarda 12 qrup üçün planlaşdırılıb və ilkin qeydiyyata əsasən Azərbaycan Universitetinin 100 nəfərə yaxın müəllimini əhatə edir.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universitetinin Təlim-Tədris Mərkəzi tərəfindən cari tədris ilinin ilk semestri ərzində akademik heyət üçün 4 təlim modulunun təşkili nəzərdə tutulub. Hər modulun sonunda xüsusi  tapşırıqlarla qiymətləndirilən iştirakçılara uğurlu praktik bacarıqlarına əsasən sertifikat təqdim olunacaq.

The second training module for academic staff launched at Azerbaijan University
Azerbaijan University has launched the second training module planned for the academic staff as part professional development program for the current academic year, organized by the Training Center and the Quality Assurance Department. The module is delivered by the Head of the Training Center and professional curriculum instructor, Samir Salayev, and focuses on “Checking assessment questions related to learning outcomes, and lesson assignments”
Designed as a practice-oriented program, the training sessions will run over the course of two weeks for 12 groups, scheduled on different dates and times. Based on preliminary registration, the module will cover approximately 100 faculty members of Azerbaijan University.
It should be noted that the Training Center of Azerbaijan University has planned a total of 4 training modules for academic staff during the first semester of the current academic year. At the end of each module, participants will be assessed through specific tasks, and those who demonstrate successful practical performance will be awarded certificates.