ECAR layihəsinin növbəti məlumatlandırma günü keçirilib
Azərbaycan Universitetinin tərəfdaş olduğu “Azərbaycanda Rektorlar Konfransının yaradılması” (ECAR) layihəsi çərçivəsində universitet heyəti üçün məlumatlandırma günü keçirilib. Tədbirdə universitetin layihədə iştirak edən əməkdaşları xarici səfərlərdə əldə etdikləri təcrübə və məlumatları struktur bölmə rəhbərləri ilə bölüşüblər.
Tədbirdə layihənin mahiyyəti və məqsədi, gözlənilən nəticələr haqqında məlumat verilib, ölkə daxilində və xaricində keçirilən təlim və görüşlərin nəticələri, o cümlədən layihə çərçivəsində yaradılan komitələrin fəaliyyəti müzakirə olunub.
Qeyd edək ki, Avropa Komissiyasının maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən beynəlxalq layihənin koordinatoru Bakı Biznes Universitetidir. Layihənin əsas məqsədi milli inkişaf strategiyalarına uyğun olaraq rektorlar konfransının yaradılması yolu ilə universitetlər və digər maraqlı tərəflər arasında milli şəbəkə və əməkdaşlığı inkişaf etdirməkdir. Layihədə Azərbaycandan 20, Avropadan 5 ali təhsil müəssisəsi və təşkilat iştirak edir.

Awareness Day was held for the University staff as part of the “Establishment of the Conference of Rectors in Azerbaijan” (ECAR) project, which is a partner of Azerbaijan University. At the event, the University staff participating in the project shared with the heads of structural divisions the experience and information they gained during their trips abroad.
The event provided information about the essence and goals of the project, expected results, discussed the results of trainings and meetings held within the country and abroad, as well as the activities of the committees created under the project.
It should be noted that coordinator of international project, carried out with financial support of the European Commission, is Baku Business University. The main objective of the project is to develop a national network and cooperation between universities and other stakeholders through creation of a conference of rectors in accordance with national development strategies. 20 higher education institutions and organizations from Azerbaijan and 5 from Europe participate in the project.