Azərbaycan Universitetində “Jean Monnet Module” layihəsinin icrasına başlanılıb
Azərbaycan Universitetində Erasmus+ Jean Monnet Module layihəsinin icrasına start verilib. Bəxtiyar Bədəlovun koordinatorluğunda həyata keçirilən  layihənin əsas məqsədi akademik heyətin və tələbələrin Avropa İttifaqı ilə bağlı məlumatlılıq səviyyəsinin artırılması üçün kurs və təlimlərin hazırlanıb tədris edilməsidir.
Layihə çərçivəsində formalaşdırılmış modul politologiya ixtisasında təhsil alan 3-cü kurs tələbələrinə tədris olunur. “The European Union: Its Institutions Values and Potential Opportunities” (Avropa İttifaqının İnstitutlarının Dəyərləri  və Potensial İmkanları ) adlı layihənin müddəti 36 aydır.
Qeyd edək ki, layihə 2022-ci ilin əvvəllərində hazırlanaraq təqdim olunub. Azərbaycan Universiteti ilə Avropa Komissiyası arasında layihənin icrasına daiq qrant sazişi imzalanıb. “Jean Monnet” layihəsi ali təhsil müəssisələrində gənc tədqiqatçıların Avropa İttifaqı üzrə tədqiqatlar aparmasını və bu istiqamətdə təlim-tədris proqramlarının həyata keçirilməsini təşviq edir.

Implementation of the “Jean Monnet Module” project has started at Azerbaijan University
Implementation of the Erasmus+ Jean Monnet Module project has started at Azerbaijan University. The main goal of the project, carried out under the coordination of Bakhtiyar Badalov, is to develop and teach courses and training to raise the level of awareness of academic staff and students about the European Union.
The module formed within the project is taught to 3rd year students majoring in Political Science. Duration of the project titled “The European Union: Its Institutions Values and Potential Opportunities” is 36 months.
It should be noted that the project was developed and presented in early 2022. Azerbaijan University and the European Commission signed a grant agreement for the implementation of the project. The “Jean Monnet” project is designed to encourage young researchers in higher education institutions to conduct research on the European Union and implement training/education programs to that regard.