Azərbaycan Universitetinin 6 tələbəsi xaricdə oxumaq hüququ əldə edib
Azərbaycan Universitetinin 6 tələbəsi “Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində 2022/2023-cü ilin yaz semestrini 3 fərqli ölkədə davam etdirmək hüququ əldə edib. Proqramda iştirak etməyə haqq qazanmış tələbələrdən 4-ü bakalavriat, 2-si isə magistratura səviyyəsində təhsil alır.
Bakalavrlardan Baba Ağamoğlanov, Şirxan Aslanov Xorvatiyanın Dubrovnik Universitetində, Marina Nəsibova, Egemen Zafer Almaniyanın Koblenz Universitetində, magistrlarımız Ülkər Abdurrahmanlı və  Tural Həsənli isə  İtaliyanın Tuscia Universitetində təhsillərini davam etdirə biləcəklər. Bakalavrlar Baba Ağamoğlanov Marketinq 4-cü kurs, Şirxan Aslanov Dövlət və ictimai münasibətlər 2-ci kurs, Marina Nəsibova Maliyyə 3-cü kurs, Egemen Zafer Biznesin idarə edilməsi 1-ci kurs, magistrlar Ülkər Abdurahmanlı Gənclərlə iş ixtisası üzrə 2-ci kurs,  Tural Həsənli isə Vergi və vergiqoyma ixtisası üzrə 2-ci kurs tələbəsidir.
Qeyd edək ki, beynəlxalq əlaqələrin genişləndirilməsi və mübadilə proqramlarında iştirak etmək Azərbaycan Universitetinin fəaliyyətinin mühüm istiqamətlərindən biridir. Universitet “Erasmus+” Beynəlxalq Kredit Mobilliyi Proqramı ilə 2015-ci ildən əməkdaşlıq edir.

6 students of Azerbaijan University have received the right to study abroad
6 students of Azerbaijan University received the right to continue the spring semester of 2022/2023 in 3 different countries within the framework of the “Erasmus+” exchange program. 4 of the students eligible to participate in the program are studying at the bachelor's level, and 2 at the master's level.
Bachelor students Baba Agamoghlanov, Shirkhan Aslanov will continue their studies at University of Dubrovnik in Croatia, Marina Nasibova, Egemen Zafer at Koblenz University in Germany, and Master students Ulker Abdurrahmanli and Tural Hasanli – at Tuscia University in Italy. Bachelors Baba Agamoglanov is a 4th year student in Marketing, Shirkhan Aslanov is a 2nd year student in State and public relations, Marina Nasibova is a 3rd year student in Finance, Egemen Zafer is a 1st year student in Business Administration, Master students Ulker Abdurahmanli is a 2nd year student in Youth work, and Tural Hasanli is a 2nd year student on Tax and taxation.
It should be noted that expanding international relations and participating in exchange programs is one of the important directions of the activity of Azerbaijan University. The University has been cooperating with Erasmus+  International Credit Mobility Program since 2015.