Azərbaycan Universitetinin nümayəndə heyəti Polşada işgüzar səfərdədir
Azərbaycan Universitetinin nümayəndə heyəti Polşanın Krakov İqtisadiyyat Universitetində işgüzar səfərdədir. Nümayəndə heyətində rektorun müşaviri, Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin direktoru Nüşabə Quliyeva və Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Elmira İsmayılova təmsil olunurlar.
Nümayəndə heyəti bir həftəlik səfər zamanı əməkdaşlıq istiqamətlərinin genişləndirilməsi məqsədilə Krakov İqtisadiyyat Universitetində müxtəlif görüşlər keçirib. Doktorantura təhsili və prosedurları mərkəzinin direktoru Agnieszka Gucwa ilə gələcəkdə doktorantlara ikili rəhbərlik məsələləri, MBA ofisinin rəhbəri Monika Bulsza ilə MBA təhsili sahəsində əməkdaşlıq, Dövlət idarəçiliyi məktəbinin direktoru Piotr Kopycinski bu sahədə birgə layihələrin hazırlanması və həyata keçirilməsi, Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin direktor müavini Slywia Rutwoska ilə isə ikili diplom proqramının tətbiqi müzakirə olunub.
Nüşabə Quliyeva və Elmira İsmayılova Azərbaycan Universitetinin hazırda təhsilini Polşanın Krakov İqtisadiyyat Universitetində davam etdirən magistratura tələbəsi Şaiq İsmayılov ilə də görüşüblər.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universiteti Polşanın Krakov İqtisadiyyat Universiteti ilə "Erasmuus+K1" layihəsi çərçivəsində əməkdaşlıq edir. Nümayəndə heyətinin işgüzar görüşləri davam edir.

The delegation of Azerbaijan University is on a business trip in Poland
The delegation of Azerbaijan University is on a business trip at the Cracow University of Economics in Poland. The delegation is represented by the Rector’s Advisor, Director of the International Master's and Doctoral Center, Nushaba Guliyeva, and the Head of the International Relations Department, Elmira Ismayilova.
During their visit, the delegation held various meetings at the Cracow University of Economics to expand the areas of cooperation.  The delegation discussed several key topics during their meetings, including dual supervision for doctoral students with Agnieszka Gucwa, Director of the Doctoral Education and Procedures Center, collaboration in MBA education with Monika Bulsza, Head of the MBA Office, development and implementation of joint projects in public administration with Piotr Kopycinski, Director of the School of Public Administration, and the implementation of a dual degree program with Slywia Rutwoska, Deputy Director of the International Relations Department.
Nushaba Guliyeva and Elmira Ismayilova also met with Shaig Ismayilov, a master's student of Azerbaijan University currently continuing his studies at the Cracow University of Economics in Poland.
It is worth noting that Azerbaijan University is collaborating with the Cracow University of Economics in Poland within the framework of the "Erasmus+ K1" project. The delegation's business meetings are ongoing.