İKT tələbələri üçün Dünya Robot Olimpiadası ilə bağlı infosessiya keçirilib
Azərbaycan Universitetinin İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin tələbələri üçün Dünya Robot Olimpiadası (WRO) ilə bağlı maarifləndirici infosessiya keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin dekanı Asif Paşayev açaraq tələbələrin bilik və bacarıqlarının artırılmasında belə yarışlarda iştirakın əhəmiyyətini vurğulayıb, Azərbaycan Universiteti tələbələrinin yerli və beynəlxalq yarışlarda əldə etdikləri uğurları diqqətə çatdırıb.
Ardınca Gənclər və İdman Nazirliyinin Gənclərlə iş şöbəsinin məsləhətçisi Fərid Əhmədov tələbələrə olimpiada haqqında məlumat verib. Azərbaycan Robotexnika Mühəndisliyi Akademiyası (AREA) WRO koordinatoru Lalə Qurbanova və WRO təmsilçisi Fədayə Vəliyeva olimpiadada iştirak şərtləri və olimpiadanın təşkil edilməsi ilə bağlı əsas məqamları diqqətə çatdırıblar.

An infosession on the World Robot Olympiad was held for ICT students
An educational info session on the World Robot Olympiad (WRO) was held for students of the Faculty of ICT of Azerbaijan University.
Opening the event, the dean of the Faculty of ICT Asif Pashayev emphasized the importance of participation in such competitions in increasing students knowledge and skills, and brought to the attention the achievements of Azerbaijan University students in local and international competitions.
Then Farid Ahmadov, consultant of the Youth Affairs Department of the Ministry of Youth and Sports, informed the students about the Olympiad. Lala Gurbanova, WRO Coordinator of the Azerbaijan Robotics Engineering Academy (AREA), and Fadaya Valiyeva, WRO representative, highlighted the conditions for participating in the Olympiad and the main points related to its organization.