İnformatika üzrə Ümumrespublika Olimpiadasının finalçısı müəyyənləşdi
İnformatika üzrə XI Ümumrespublika Olimpiadasının final mərhələsində Azərbaycan Universitetini İnformasiya – kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin tələbələri Eyyub Hacıyev, Hikmət Qədirov, Aytac Əlimirzəyevadan ibarət “AU-3” komandası təmsil edəcək. 06 may 2017-ci il tarixində saat 10:00-da AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda başlayacaq finala respublikanın 12 ali təhsil müəssisəsindən 12 komanda vəsiqə qazanıb.
Azərbaycanın regionlarını təmsil edən ali təhsil müəssisələrinin komandalarının Olimpiadada iştirakının təşviq edilməsi məqsədilə bu say 16-ya yüksəldilib.
Olimpiadanın birinci mərhələsində 24 ali təhsil müəssisəsindən 52 komanda iştirak etmiş və Azərbaycan Universiteti bu mərhələdə 4 komanda ilə təmsil olunmuşdu.
“Ali məktəb tələbələri arasında informatika üzrə Ümumrespublika Olimpiadası” Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin, Heydər Əliyev Fondunun, Təhsil Nazirliyinin və AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilir və 17 May - Dünya Telekommunikasiya və İnformasiya Cəmiyyəti Gününə həsr olunur.

Finalists of National Olympiad in Informatics have been announced
In the final round of the XI National Olympiad in Informatics, Azerbaijan University – will be represented by the "AU-3" team - students of the Schoold of Information and Communication Technologies, Eyyub Hajiyev, Hikmet Gadirov, Aytaj Alimirzayeva. Twelve teams from higher education institutions have been qualified for the final to be held  at 10:00 on May 06, 2017 at the Institute of Information Technologies of the National Academy of Sciences.
In order to encourage the participation of regional higher education institutions in the Olympiad, the number of teams has been increased up to 16.
Fifty-two teams from 24 universitites participated in the first stage of the Olympiad, while 4 teams performed on the part of Azerbaijan University.
"Olympiad in Informatics among universitty students" is co-organized by the Ministry of Transport, Communications and High Technologies, Heydar Aliyev Foundation, Ministry of Education and the Institute of Information Technologies of National Academy of Sciences of Azerbaijan (ANAS), and is dedicated to World Telecommunication and Information Society Day, 17 May.