İngilis dilində danışıq klubu fəaliyyətini bərpa edib
Azərbaycan Universitetində Xarici Dillər kafedrasının təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə yaradılmış “Conversation Club” fəaliyyətini bu gündən başlayaraq bərpa edib. Yeni tədris ilinin ilk klubuna Mərakeşdən olan tələbə Lahgazi Cherif moderatorluq edib. Lahgazi Cherif marketinq ixtisası üzrə I kurs tələbəsidir.
Danışıq klubunda universitetin müxtəlif ixtisas və kurslarında təhsil alan tələbələr iştirak ediblər. “Mədəniyyət” (Culture) mövzusunda təşkil olunan danışıq klubunda müzakirələr aparılıb və müxtəlif oyunlar təşkil olunub.
Tədbirdə Xarici dillər kafedrasının müdiri Aygün Qasımova və Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin dekanı Xanım Quliyeva da iştirak edib.
Klubun əsas məqsədi  tələbələrin ingilis dili biliklərinin möhkəmləndirilməsi, praktiki danışıq məşğələləri vasitəsilə ingilis dilində ünsiyyət vərdişlərinin təkmilləşdirilməsidir.
Danışıq klubu tələbələrin dərs qrafikinə uyğun olaraq həftənin müxtəlif gün və saatlarında təşkil olunacaq. Qrafiklə tanış olmaq istəyən tələbələr Xarici dillər kafedrasına müraciət edə bilərlər.

The Conversation Club, established at the initiative and with the organization of the Department of Foreign Languages at Azerbaijan University, has resumed its activities since today. The first club meeting of the new academic year was moderated by Lahgazi Cherif, a student from Morocco. Lahgazi Cherif is a first-year student majoring in marketing.
The Conversation Club was attended by the students majoring in various specialties and courses of the University. Discussions and various games were held in the conversation club organized on the topic of “Culture”.
Aygun Gasymova, head of the Department of Foreign Languages, and Khanym Guliyeva, dean of the Faculty of Business and Economics, also attended the event.
The main goal of the Club is to strengthen students' knowledge of the English language, improve communication skills in English through practical communication exercises.
The Conversation Club will be organized on different days and hours of the week according to the students' schedule. Students who want to view the schedule can apply to the Department of Foreign Languages.