İqtisadçı - ekspert Vüqar Bayramov tələbələrlə görüşüb
Bu gün Azərbaycan Universitetinin Biznes və iqtisadiyyat fakültəsində tanınmış iqtisadçı – ekspert Vüqar Bayramov ilə görüş olub. Tədbirdə iştirakçıların iqtisadiyyatın güncəl mövzularına dair sualları cavablandırılıb.
Tədbiri Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin dekanı Vüsal Həsənov açıb. Dekan qonağı təqdim edib və tədbirin gedişatı haqqında iştirakçıları məlumatlandırıb.
İqtisadçı - ekspert Vüqar Bayramov Azərbaycan Universitetinin tələbələri ilə görüşdən məmnunluq duyduğunu ifadə edib. Ekspert bildirib ki, Azərbaycan Universiteti yarandığı gündən təhsildə şəffaflıq prinsipi ilə fəaliyyət göstərir və özünəməxsus ənənələri ilə ölkənin təhsil məkanında xüsusi çəkiyə malıkdır.
Vüqar Bayramov daha sonra iqtisadi nəzəriyyə və təlimləri güncəl problemlərlə əlaqələndirərək tələbələr üçün xülasə edib. Qonaq nəzəriyyərlərin maraqlı aspektlərini də diqqətə çatdırıb.
Görüşün sual – cavab hissəsində isə iştirakçıların Azərbaycan manatının ABŞ dolları qarşısında ucuzlaşması və 2017-ci ilə dair gözləntilər, inflyasiya – işsizlik münasibətləri, devalvasiya, liberal məzənnə, bankların kredit siyasəti, denominasiya, milli iqtisadiyyatın strateji yol xəritəsi və s. mövzular haqqında sualları cavablandırılıb.

Vugar Bayramov, the economic expert meets the students of Azerbaijan University
Today, Vugar Bayramov, the well-known economic expert has had a meeting with the students of the School of Business and Economics at Azerbaijan University. He answered participants' questions concerning current issues in Economics.
The event was opened by Vusal Hasanov, the dean of the School of Business and Economics. Dean introduced the guest and informed the participants about the event.
Vugar Bayramov, the economic expert said he was pleased to meet with the students of the University. The expert noted that since its establishment the university operates on the principles of transparency in education and with its traditions takes a very important place in the field of education of the country.
Vugar Bayramov by associating economic theory and trainings with current issues summarised it for students. The guest also brought interesting aspects of the theories into attention.
Afterwards the expert answered the participants questions related to the depreciation of the Azerbaijani manat against the US dollar, expectations of 2017, the relationship between inflation and unemployment, devaluation, liberal exchange rate, banks' credit policy, the denomination, the strategic roadmap of national economy, etc.