Azərbaycan Universitetinin dissertantı Könül Əfəndiyeva fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi alıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının (AAK) qərarı ilə Azərbaycan Universitetinin dissertantı Könül Rahim qızı Əfəndiyevaya “Sosial fəlsəfə” ixtisasında “fəlsəfə” elm sahəsi üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilib.
Ali Attestasiya Komissiyasında keçirilən tədbirdə dissertanta müvafiq diplom təqdim olunub.
Könül Əfəndiyeva “Müasir dövrdə Azərbaycan cəmiyyətində tibbi-sosial münasibətlərin sosial-fəlsəfi təhlili” mövzusunda dissertasiya işinin müdafiəsini uğurla başa çatdırıb.
Azərbaycan Universitetinin kollektivi adından dissertantımızı təbrik edir, gələcək elmi fəaliyyətində yeni-yeni uğurlar arzulayırıq!

By decision of the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan, Konul Rahim gyzy Afandiyeva, a PhD candidate at Azerbaijan University, has been awarded the academic degree of Doctor of Philosophy in the field of Social Philosophy within the discipline of Philosophy.
At a formal ceremony held at the Supreme Attestation Commission, she was presented with the official diploma.
Konul Afandiyeva successfully defended her dissertation titled “A socio-philosophical analysis of medical-social relations in contemporary Azerbaijani society”.
On behalf of the Azerbaijan University community, we extend our sincere congratulations and wish her continued success in her future academic endeavors!