Mərkəzi Bank Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin tələbələri üçün təlim keçirir
Azərbaycan Universitetinin Biznes və iqtisadiyyat  fakültəsinin tələbələri üçün Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı və Azərbaycan Bank Tədris Mərkəzinin təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə keçirilən təlimlər davam edir. Mərkəzi Bankın Maliyyə savadlılıgı şöbəsinin mütəxəssisi Fərəh Əliyevanın moderatorluğu ilə keçirilən təlimlərdə fakültənin 140-dan çox tələbəsi iştirak edir.
19 fevral günü təşkil olunan ilk təlimi Mərkəzi Bankın Ödəniş sistemləri və hesablaşmalar departamenti, Milli Ödəniş Sisteminin inkişafı və nəzarəti şöbəsinin mütəxəssisi Rəşad Qasımov “Rəqəmsal ödənişlərin üstünlükləri” mövzusunda aparıb.
26 fevral tarixində keçirilən təlimi Mərkəzi Bankın Sığorta fəaliyyətinə nəzarət departamentinin Siyasət və metodologiya şöbəsinin aparıcı analitiki Afət Həsənova “Sigorta” mövzusunda təqdimatla çıxış edib.
Azərbaycan Bank Tədris Mərkəzinin Biznesin İnkişafı meneceri Rauf Ağayevin 12 mart tarixində apardığı təlim isə “İzafi borclanma” mövzusunda olub.
18 mart günü keçiriləcək son təlimi isə bankın maliyyə savadlılığı şöbəsinin mütəxəssisi Fərəh Əliyeva “Mərkəzi Bankın elektron resursları” mövzusunda aparacaq.
Təlimlər Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2018-ci il 26 sentyabr tarixli “2018-2020-ci illərdə Azərbaycan Respublikasında rəqəmsal ödənişlərin genişləndirilməsi üzrə Dövlət Proqramı” icrası nəticələrinin dayanıqlılığını təmin etmək məqsədilə “İqtisadiyyat fənninin tədris üçün əlavə resurslar hazırlanaraq tələbə və müəllim heyətinin istifadəsinə verilməsi” istiqamətində təşkil olunur.

The Central Bank conducts training for students of the Faculty of Business and Economics
Training initiated and organized by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan and Azerbaijan Bank Training Center for students of the Faculty of Business and Economics of the Azerbaijan University continue. More than 140 students of the faculty take part in the training moderated by Farah Aliyeva, a specialist of the Financial Literacy Department of the Central Bank.
Rashad Gasimov, a specialist of the Central Bank's Payment Systems and Settlements Department and the National Payment System Development and Control Department, conducted the first training on "Advantages of Digital Payments" on February 19.
Afat Hasanova, a leading analyst of the Policy and Methodology Department of the Insurance Supervision Department of the Central Bank, made a presentation on "Insurance" on February 26.
The training conducted by Rauf Agayev, Business Development Manager of the Azerbaijan Banks Training Center, on March 12 was on "Excessive borrowing."
The last training on March 18 will be conducted by Farah Aliyeva, a specialist of the bank's financial literacy department, on "Central Bank's electronic resources."
Organized the training to ensure the sustainability of implementing the "State Program on Expansion of Digital Payments in the Republic of Azerbaijan in 2018-2020" dated September 26, 2018, by the President of the Republic of Azerbaijan.