Müəllimlərimiz onlayn beynəlxalq konfransda məruzə ilə çıxış ediblər
Azərbaycan Universiteti Sosial işin təşkili kafedrasının müdiri Tünzalə Verdiyeva və kafedranın müəllimi Aygün Muradlı Gürcüstanın Şərqi Avropa Universiteti və İvane Cavaxişvili adına Tbilisi Dövlət Universiteti (East European University & Ivane Javakhishvili Tbilisi State University) tərəfindən birgə təşkil olunan “Universitetin məqsədi və institusional muxtariyyət: çağırışlar və onların Gürcüstana təsiri” adlı iki günlük beynəlxalq konfransda “Gələcəkdə sosial işçilərin cəmiyyətin sosial rifahına təsirində ali təhsil müəssisələrində aparılan sosial iş təhsilinin rolu” adlı araşdırma məqaləsi ilə çıxış ediblər.
Əməkdaşlarımız məruzədə sosial iş anlayışı  və sosial işçinin statusu, Azərbaycan universitetlərində sosial iş təhsili və yaranma tarixi, sosial işçi ixtisası üzrə peşə hazırlığı, Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Kollegiyasının 26 dekabr 2006-ci il tarixli 16 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Sosial müdafiə, tibbi-sosial ekspertiza və reabilitasiya sahəsinə aid olan qulluqçu vəzifələrinin və fəhlə peşələrinin Vahid Tarif-İxtisas Sorğu Kitabçası”nda  sosial iş üzrə mütəxəssis kimi təsbit edilməsi, “Sosial xidmət haqqında” qanun, Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin 2014-cü ildə imzalanmış əmri, “Bakalavriat səviyyəsinin “050813 – Sosial iş” ixtisası üzrə Təhsil Proqramı”nın təsdiqi və “Sosial iş” ixtisası üzrə ali təhsil pilləsinin dövlət standartlarına əsasən keçirilən fənlər, eyni zamanda ölkəmizdəki sosial iş və sosial xidmət sahəsi ilə bağlı olan agent və xidmətlər, ölkəmizdə sosial iş sferasında həyata keçirilən tədbirlər haqqında məlumat veriblər.
Dünyanın müxtəlif universitet və araşdırma mərkəzlərinin alim, tədqiqatçı və mütəxəssislərinin təmsil olunduğu konfransın məqsədi Gürcüstan ali təhsilində ölkənin sosial, mədəni, iqtisadi və siyasi inkişafı ilə birbaşa əlaqəli olan məsələləri beynəlxalq kontekstdə araşdırmaqdır.  Konfransın bölmə iclaslarında London Universitet Kolleci (Böyük Britaniya), Middlesex Universiteti (Böyük Britaniya), Honq Konq Universiteti (Çin), Qaziantep Universiteti (Türkiyə), Beynəlxalq İdarəetmə Məktəbi (Slovakiya), Rivne Regional Pedaqoji Təhsil İnstitutu (Ukrayna), Alikante Universiteti (İspaniya), Oslo Universiteti (Norveç), Mançester Universiteti - Moskva Sosial Məktəbi və İqtisadiyyat Elmləri – (Böyük Britaniya – Rusiya), Nikosiya Universiteti (Kipr) və Gürcüstanda fəaliyyət göstərən  olan müxtəlif universitetlərin nümayəndələrinin məruzələri dinlənilib.
Onlayn beynəlxalq konfransda Azərbaycan Universitetinin professoru Paul Gibbs də məruzə ilə çıxış edib. Professorun məruzəsi “Akademiklərin akademik azadlıqlara görə məsuliyyət daşıması”  (Holding academics accountable for academic freedoms) mövzusuna həsr olunub.

Our teachers performed at an online international conference
Tunzala Verdiyeva, Head of the Department of Social Work at the University of Azerbaijan, and Aygun Muradli, Lecturer of the Department, organized a joint event organized by the Eastern European University of Georgia and the Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. At the two-day international conference "Impact on Georgia" they presented a research paper entitled "The role of social work education in higher education institutions in the future impact of social workers on the social welfare of society."
In the report, our employees discussed the concept of social work and the status of a social worker, social work education and history in Azerbaijani universities, vocational training in social work, approved by the Board of the Ministry of Labor and Social Protection of the Republic of Azerbaijan on December 26, 2006. Establishment of civil service positions and labor professions in the field of
defense, medical and social expertise and rehabilitation as a social work specialist in the Unified Tariff-Specialty Questionnaire, Law on Social Service, Order of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan signed in 2014, Approval of the Bachelor's degree program in "050813 - Social Work" and subjects taught in accordance with the state standards of higher education in "Social Work", as well as agents and services related to social work and social services in our country, social information on measures taken in the field of work they gave.
The purpose of the conference, which is attended by scientists, researchers and specialists from various universities and research centers around the world, is to study issues directly related to the social, cultural, economic and political development of Georgian higher education in the international context. The conference was attended by University College London (UK), Middlesex University (UK), University of Hong Kong (China), Gaziantep University (Turkey), International School of Management (Slovakia), Rivne Regional Pedagogical Education Institute (Ukraine), Alicante University ( Spain), University of Oslo (Norway), University of Manchester - Moscow School of Social Sciences and Economics (UK - Russia), University of Nicosia (Cyprus) and representatives of various universities in Georgia.
Professor of Azerbaijan University Paul Gibbs also spoke at the online international conference. The professor's report was dedicated to "Holding academics accountable for academic freedoms".