Pakistanın beyin mərkəzinin tədqiqatçısı Azərbaycan Universitetində olub
Pakistanın “MUSLIM Institute” beyin mərkəzinin tədqiqatçısı Muhammad Azeem Azərbaycan Universitetində olub. İqtisadiyyat və idarəetmə kafedrasının təşkilatçılığı ilə keçirilən görüşdə qonaq universitetin elmi-tədqiqat fəaliyyəti ilə tanış olub, tərəflər arasında qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Elmi işlər üzrə prorektor, riyaziyyat elmləri doktoru Yusif Qasımov ilə görüşdə pakistanlı qonağa Azərbaycan Universiteti haqqında ətraflı məlumat verilib, “MUSLIM Institute” beyin mərkəzi ilə birgə elmi məqalələrin hazırlanması, beynəlxalq konfransların təşkili və təhsil-tədqiqat sahəsində təcrübə mübadiləsinin həyata keçirilməsi kimi sahələrdə mümkün əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə olunub. Muhammad Azeem də öz növbəsində təmsil etdiyi təşkilatın fəaliyyəti haqqında məlumat verib və Azərbaycan Universiteti ilə əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulmasında maraqlı olduqlarını bildirib.
Daha sonra “MUSLIM Institute” beyin mərkəzinin fəaliyyətini əks etdirən iki təqdimat videosu kafedra əməkdaşlarına və Marketinq ixtisası üzrə təhsil alan bir qrup tələbəyə təqdim edilib.

Researcher from think tank of Pakistan visits Azerbaijan University
Muhammad Azeem, a researcher from the Pakistani MUSLIM Institute think tank, visited Azerbaijan University. During the meeting organized by the Department of Economics and Management, the guest was briefed on the University’s scientific and research activities, and the two sides exchanged views on issues of mutual interest.
In a meeting with the Vice-Rector for Scientific Affairs, Doctor of Mathematical Sciences Yusif Gasimov, the Pakistani guest received detailed information about Azerbaijan University. The parties discussed potential areas of cooperation, including joint preparation of scientific articles with the MUSLIM Institute think tank, organizing international conferences, and facilitating exchange of experience in academic and research fields. In turn, Muhammad Azeem informed the University about the activities of the organization he represents and expressed interest in establishing cooperation with Azerbaijan University.
Following that, two presentation videos reflecting the activities of the MUSLIM Institute think tank were shown to the Department staff and a group of students majoring in Marketing.