Azərbaycan Universitetinin professoru Almaniyada beynəlxalq konfransda iştirak edib
Azərbaycan Universitetinin Xarici dillər kafedrasının professoru Azad Məmmədov 23-26 iyul tarixlərində Almaniyanın Koblenz Universitetində keçirilən “II Mədəniyyət dilçiliyi” beynəlxalq konfransında iştirak edib.
Professor Azad Məmmədov beynəlxalq tədbirin bölmə iclasında “Qloballaşma diskursunun üzləşdiyi linqvistik çağırışa dair: Müasir dünyada ingilis dilinin dəyişən rolu” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. Bölmə iştirakçıları tərəfindən maraqla qarşılanan məruzədə müasir dünyada baş verən siyasi proseslərin ingilis dilinin mövcud qlobal statusuna təsiri və ingilis dilinin bu statusunun gələcək taleyi işıqlandırılır.

Professor of the Foreign Languages Department attended an international conference in Germany
Azad Mammadov, professor of the Foreign Languages Department of Azerbaijan University, attended the International Conference on “II Cultural Linguistics” held on July 23-26 at Koblenz University in Germany.
Professor Azad Mammadov delivered a report titled "On the Linguistic Challenge Facing Globalization Discourse: The changing role of the English language in modern world” at the sectional meeting of the international event.
The report, which was welcomed by the participants, highlighted the impact of political processes in the modern world on the current global status of English and the future fate of this status of the English language.