Azərbaycan Universitetində 2020/2021-ci tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyası 11 yanvar – 6 fevral tarixləri arasında onlayn şifahi və onlayn test formasında təşkil edilib. Cari imtahan sessiyasında bakalavriat və magistratura səviyyələri üzrə ümumilikdə 809 imtahanda tələbələrin 97.8 faizi iştirak edib.  İmtahanların 26 faizi onlayn test, 74 faizi isə onlayn şifahi formada keçirilib.
Sessiya ərzində imtahanların nəticəsi ilə bağlı Apellyasiya Komissiyasına 168 müraciət daxil olub. 1-8 yanvar tarixləri arasında tələbələrin təklif və müraciətlərini araşdıran komissiyanın qərarları apellyasiya üçün müraciət edən tələbələrə də şamil olunub.
Onlayn şifahi imtahanların nəticələrinə əsasən Apellyasiya Komissiyasına 1-3 bal çatışmazlığı ilə müraciət edən tələbələrin imtahan qiymətləri akademik borcu yaranmaması üçün  komissiyanın  da rəyi nəzərə alınmaqla rektorun göstərişi ilə artırılaraq 51-ə çatdırılıb.

The winter exam session has ended at Azerbaijan University
The exam session of the autumn semester of the 2020/2021 academic year at the University of Azerbaijan was organized from January 11 to February 6 in the form of online oral and online tests.
In the current exam session, 97.8% of students took a total of 809 exams at the bachelor's and master's levels.
Twenty-six percent of the exams were online tests and 74 percent were online oral exams.
During the session, the Appeals Commission received 168 appeals on the results of the exams.
The decisions of the commission, which examined the proposals and appeals of students from January 1 to 8, also applied to students who appealed.
According to the results of online oral exams, the exam grades of students who applied to the Appeals Commission with a lack of 1-3 points were increased to 51 by the order of the rector, taking into account the opinion of the commission to avoid the academic debt.