Azərbaycan Universitetinin rektoru, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Səadət Əliyeva Erasmus tələbələri ilə görüşüb. Görüşdə Almaniyanın Koblenz Tətbiqi Elmlər Universitetinin tələbəsi Jonas Borsch, Azərbaycan Universitetinin magistratura səviyyəsi üzrə II kurs tələbələri Röya Məmmədova və Şaiq İsmayılov iştirak edib.
Jonas Borsch 2024/2025-ci tədris ilinin yaz semestrini Erasmus+ KA 1 mübadilə proqramı ilə Azərbaycan Universitetində oxuyacaq. O, informasiya təhlükəsizliyi ixtisası üzrə II kurs tələbəsidir. Röya Məmmədova payız semestrində İtaliyanın Sapienza Universitetində, Şaiq İsmayılov isə Polşanın Krakov Universitetində təhsil alıb.
Görüşdə Jonas Borsch ilkin təəssüratlarını bölüşüb. Röya Məmmədova və Şaiq İsmayılov isə təhsil aldıqları universitetlərin təhsil mühiti, adaptasiya prosesi, maraqlı və diqqət çəkən məqamlar, o cümlədən əldə etdikləri təcrübə haqqında məlumat verib, rektora tələbələr üçün yaradılan şərait və imkanlara görə təşəkkür ediblər.
Rektor tələbələrin fəallıqlarını yüksək qiymətləndirdiyini bildirib, təhsil həyatında uğurlar arzulayıb.

Rector of Azerbaijan University, PhD in Philology Saadat Aliyeva met with Erasmus students. The meeting was attended by Jonas Borsch, a student of Koblenz University of Applied Sciences in Germany, Roya Mammadova and Shaig Ismayilov, second-year graduate students of Azerbaijan University.
Jonas Borsch will study the spring semester of the 2024/2025 academic year at Azerbaijan University under the Erasmus+ KA 1 exchange program. He is a second-year student with a degree in information security. Roya Mammadova studied at Sapienza University of Italy and Shaig Ismayilov at Krakow University of Poland in the autumn semester.
At the meeting, Jonas Borsch shared his initial impressions. Roya Mammadova and Shaig Ismayilov provided information about the educational environment of the universities where they studied, adaptation process, interesting and remarkable moments, including the experience gained, and thanked the Rector for the conditions and opportunities created for the students.
The Rector highly appreciated the students' activity and wished them success in their educational endeavors.