Rəvan İdrisli Beynəlxalq İkili Diplom Proqramını fərqlənmə ilə bitirib
Azərbaycan Universiteti ilə İtaliyanın Tuscia Universiteti arasında həyata keçirilən Beynəlxalq İkili Diplom Proqramının ilk tələbəsi Rəvan İdrisli proqramı fərqlənmə ilə bitirib. MBA proqramının tədrisi ingilis dilində aparılan marketinq ixtisaslaşması üzrə təhsil alan Rəvan İdrisli magistr dissertasiyasını Tuscia Universitetində uğurla müdafiə edib.
Qeyd edək ki, proqram Azərbaycan Universiteti ilə İtaliyanın Tuscia Universiteti arasında imzalanmış müqavilə ilə təsis olunub. Müddəti 2 il olan proqram 3+1 modelinə əsaslanır. Proqrama qəbul olan tələbələr I, II və III semestrlərdə Azərbaycan Universitetində, IV semestrdə isə İtaliyanın Tuscia Universitetində təhsil alırlar. Tələbələrin İtaliyanın Tuscia Universitetində təhsil aldıqları dövrdə təhsil və nəqliyyat xərcləri Azərbaycan Universiteti tərəfindən qarşılanır. Təhsillərini uğurla başa vuran tələbələrə müvafiq ixtisas üzrə magistr dərəcəsi verilir, Azərbaycan və Tuscia universitetlərinin diplomları təqdim olunur.

Ravan Idrisli graduated with honors from the International Dual Degree
Ravan Idrisli, the first student of the International Dual Degree Program jointly implemented by Azerbaijan University and Tuscia University (Italy), has successfully graduated with honors. Pursuing an MBA in Marketing taught in English, Ravan Idrisli defended his master’s thesis with distinction at Tuscia University.
It should be noted that the program was established through a bilateral agreement between Azerbaijan University and Tuscia University (Italy). The two-year program is based on a 3+1 model: students complete their first, second, and third semesters at Azerbaijan University, and their final (fourth) semester at Tuscia University in Italy. All tuition and transportation expenses during the study period in Italy are covered by Azerbaijan University. Upon successful completion, graduates are awarded a master’s degree in their respective field and receive diplomas from both Azerbaijan University and Tuscia University.