Tərcümə və filologiya kafedrası sinfin idarə olunmasına dair seminar təşkil edib
Azərbaycan Universitetinin Tərcümə və filologiya kafedrası tərəfindən “Sinfin idarə olunmasının prinsipləri və strategiyaları” mövzusunda seminar təşkil edilib. Universitetin bir qrup müəllim və tələbə heyətinin iştirak etdiyi tədbirdə kafedranın dosenti Eldar Şahgəldiyev ingilis dilində məruzə ilə çıxış edib.
Məruzədə seminar iştirakçılarına sinfin idarə olunması ilə bağlı nəzəri biliklərlə yanaşı, bu sahədə tətbiq edilən səmərəli praktik metodlar da təqdim olunub. Təcrübəyə əsaslanan yanaşmalar seminarın interaktiv və faydalı keçməsinə şərait yaradıb.
Məruzənin ardından iştirakçılar mövzu ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar, həmçinin suallar cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, tədbir Tərcümə və filologiya kafedrasının “Təhsil psixologiyası” mövzusunda təşkil etdiyi silsilə seminarların ikincisidir. Ümumilikdə, 10 seminarın keçirilməsi nəzərdə tutulur.

Department of Translation and Philology organized a seminar on classroom management
The Department of Translation and Philology at Azerbaijan University organized a seminar on “Principles and strategies of classroom management”. The event, attended by a group of the Univercity faculty members and students, featured a presentation delivered in English by Assoc. Prof. Eldar Shahgaldiyev.
During the presentation, participants were provided with both theoretical insights into classroom management and effective practical methods commonly applied in the field. The use of hands-on approaches made the seminar highly interactive and engaging.
Following the presentation, attendees exchanged views on the topic and their questions were answered.
It should be noted that this event was the second in a series of seminars on Educational Psychology organized by the Department of Translation and Philology. A total of 10 seminars are planned within this series.