Sosial iş fakültəsində qadınlara qarşı zorakılıqla mübarizə yolları müzakirə olunub
Bu gün Azərbaycan Universitetinin Sosial iş fakültəsində qadınlara qarşı zorakılıqla mübarizə yolları müzakirə olunub. Müzakirə üç nəsilin eyni evdə yaşadığı ailədə gənc bir xanımın məruz qaldığı məişət zorakılığı real keysi ətrafında aparılıb. Mövzu üzrə ekspertlər keysi hərtərəfli müzakirə edərək, bənzər problemlərin həlli istiqamətində səmərəli çıxış yolları axtarıb, təkliflər veriblər.
Dəyirmi masada dünyada və Azərbaycanda qadınlara qarşı zorakılığın miqyası və vəziyyəti, bu sahədə irəliləyişin təmin olunması istiqamətində görülməli olan işlər haqqında nəzəri müzakirələr də aparılıb.
Tədbirdə Sosial iş fakültəsinin rəhbərliyi, “Azərbaycanda Sosial Xidmət Təminatının İnkişafı” tvinninq layihəsinin müşaviri Herbert Paulişin, Mədəniyyət və İncəsənət Universitetindən kültürologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dos. Sədaqət Əliyeva, İnsan Alveri Qurbanlarına Yardım Mərkəzinin direktoru Nəzakət Balabəyova, Qırmızı Xaç Komitəsinin nümayəndəsi Mətanət Qaraxanova, “Futbolçulara Hüquqi Yardım Mərkəzi” İctimai Birliyinin nümayəndəsi Gülnaz Məmmədli, Dilarə Əliyeva adına Qadın Hüquqlarını Müdafiə Cəmiyyətinin eksperti Sədaqət Paşayeva və Sosial iş fakültəsinin müəllim və tələbə heyəti iştirak edib.
Tədbir daha sonra Sosial iş fakültəsinin IV kurs tələbəsi Yasin Babullazədnin “Utopiya” adlı solo konsert proqramı ilə davam edib. Yasin Babullazadə söz və musiqisi özünə aid rep tərzində oxuduğu mahnılarda mövzu üzrə problemləri musiqi dili ilə çatdırıb. Konsert proqramı iştirakçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.

The ways of stopping violence against women Are discusssed at Azerbaijan University
Today, the ways of stopping violence against women have been discusssed by the teaching staff and the students of the School of Social Work.The discussion was conducted around the real case of the woman exposed to a domesic violence living in an extended family. After discussing the case in detail, the subject matter experts sought efficient solutions to the similar issues and offered their suggestions.
The theoretical discussions about the range and state of the violence against women in the world and Azerbaijan and the works need to be done to ensure progression in this area were discussed around the table.
The administrative staff of the School of Social Work, Herbert Paulishin, the councellor of the twinning project “The development of social sevice provision”; Sadagat Aliyeva, the Phd  and asssociate professor in Cultual Studies  at the University of Culture and Arts; Nazakat Balabayova, the director of the Center for Victims of Trafficking; Matanat Garakhanova, the representer of the International Committee of the Red Cross; Gulnaz Mammadli, the representer of “the Footballers’ Legal Assistance Center” Publc Union; Sadagat Pashayeva, the expert of the Association for Women’s Rights named after Dilara Aliyeva and the teaching staff and the students of the School of Social Work participated in the event.
The concert continued with the solo performance called "Utopiya" by Yasin Babullazadeh, a fourth year student of the School of Social Work. Yasin Babullazadeh, through the rap songs composed and written by himself, touched on the discussed problem. The concert was met with great interest by the participants.