Sosial iş tələbələrinin “Quba Yay Məktəbi” başa çatıb
Azərbaycan Universitetinin və Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən “The Social Times” klubunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən sosial iş tələbələrinin “Quba Yay məktəbi” başa çatıb. Ümumilikdə 20-yə yaxın tələbənin iştirak etdiyi yay məktəbinin təlim sessiyaları Azərbaycan Universitetinin Sosial işin təşkili kafedrasının müəllimi, sosial işçi və motivator Ayxan Qəhrəmanovun koordinatorluğu ilə baş tutub.
Yay məktəbində iştirakçıların peşə bilik və bacarıqlarının artırılmasına, həmçinin onların şəxsi inkişafına yönələn müxtəlif təlimlər təşkil olunub. Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin müəllimi Pünhani Əsgərli “Öyrənməyi öyrənmək”, DOST Agentliyinin əməkdaşı Gülqədəm Fərmanlı “Sosial iş və sosial aktivlik”, Sosial Xidmətlər Agentliyinin əməkdaşı Rəsul Dadaşov “Sosial işdə ünsiyyət bacarıqları”, Azərbaycan Universitetinin Sosial iş ixtisası üzrə IV kurs tələbəsi, Avropa Tələbələr Forumunun (AEGEE) Bakı nümayəndəliyinin prezidenti Cəsur Mədətzadə “Şəxsi inkişaf” mövzusunda təlim keçib.
Yay məktəbinin iştirakçıları üçün Qubanın tarixi-mədəni və turistik məkanlarına gəzintilər də  təşkil edilib.
Layihənin məqsədi Azərbaycanın müxtəlif ali məktəblərində Sosial iş ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrin inteqrasiyasına, əməkdaşlığına və sosial iş bacarıqlarının formalaşmasına nail olmaqdır. Tələbələrin marağı nəzərə alınaraq layihənin gələcəkdə də davam etdirilməsi və ənənəvi hala gətirilməsi planlaşdırılır.

Guba Summer School for Social Work specialty students, jointly organized by The Social Times club operating under Azerbaijan University and Azerbaijan State University of Culture and Arts, has ended. Training sessions of the summer school attended by about 20 students were coordinated by Aykhan Gahramanov, social worker and motivator, lecturer of the Department of Social Work Organization of Azerbaijan University.
Various trainings aimed at improving the professional knowledge and skills of the participants, as well as their personal development were organized at the summer school. Punhani Askerli, a lecturer at Azerbaijan State University of Culture and Arts, conducted a training on the topic “Learning How to Learn”, Gulgadam Farmanli, an employee of DOST Agency, on “Social work and social activity”, Rasul Dadashov, an employee of Social Services Agency, on “Communication skills in social work”, Jasur Madatzade, 4th-year student of Azerbaijan University majoring in Social Work, President of the Baku Representative Office of the European Student Forum (AEGEE), on “Personal development”.
Trips to the historical, cultural and tourist spots of Guba were also organized for participants of the summer school.
The project aims to achieve integration and cooperation of students majoring in Social Work at various universities in Azerbaijan, as well as the formation of their social work skills. Taking into account the interest of students, it is planned to continue the project in the future and make it traditional.