Tələbələr real biznes layihələrində iştirak edə biləcəklər
Azərbaycan Universitetinin tələbələri üçün Sumaks və Barattson Biznes və Maliyyə Məktəbinin birgə layihəsi olan “İdeyadan istehsala” adlı təcrübə proqramının tanıtımı keçirilib.
Tədbiri İnformasiya – kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin dekanı Asif Paşayev açaraq məruzəçiləri təqdim edib və layihə tərəfdaşlarının bazardakı mövqeyi haqqında məlumat verib.
Biznesin inkişafı üzrə mütəxəssis Heydər Əliyev iştirakçılara təcrübə proqramını tanıdıb. Qonaq qeyd edib ki, “İdeyadan istehsala” təcrübə proqramının məqsədləri universitet – sənaye əlaqələrinin gücləndirilməsi, tələbələrin araşdırma və komanda ilə işləmək bacarıqlarının artırılmasıdir. Proqrama seçiləcək tələbələr biznes imkanları olan real layihələrdə işləmə imkanı əldə edəcəklər.  Tələbələrdən ibarət komandalarla həyata keçirəcək layihələrlə konkret hədəflərə yönəlik məhsulların yaradılması nəzərdə tutulur.
Heydər Əliyev təcrübə proqramının mərhələləri, proqrama müraciət və seçim prosesi haqqında da məlumat verib.

“From idea to production” internship program introduced to the students of Azerbaijan University
“From idea to production” internship program of joint production of Sumaks Ltd and Barattson Business and Financial School has been introduced to the students of Azerbaijan University.
Asif Pashayev the dean of Information - Communication Technology School opened the event by introducing the presenters and speaking about the position of the project partners in the market.
Heydar Aliyev, the specialist on Business development introduced the internship program to the participants. The guest stated that the purposes of the “From idea to production” internship program are to improve the university industrial relations and develop students’ research and teamwork skills. The students have been selected to participate in the intership program will have a chance to attend real-life projects with business opportunities.
Heydar Aliyev inform the participants about the stages, application and selection process of the program.
But Javid Mammadov, an executive director of the Sumaks Company spoke about the work principles of the company.