Tələbələr üçün “Baku IdeaLab”ın təqdimatı keçirilib
Azərbaycan Universitetinin tələbələri üçün “Baku IdeaLab”ın “Dreams’ Lab 2”, “Data Journalism”, “Finding her voice” adlı proqramlarının təqdimatı keçirilib. Təqdimatı “Baku IdeaLab” sosial layihəsinin icma meneceri Fatma İsmayılova və proqram assistenti Zamin Zəkiyev aparıb.
Tədbirdə “Baku IdeaLab”ın fəaliyyəti, məqsədi haqqında məlumat verilib. Bildirilib ki, proqram vasitəsilə sosial iştirakçılıq, yerli icmalara töhfə verilməsi üçün layihə yazılması və idarə edilməsi ilə bağlı mövzularda mütəxəssislər tərəfindən praktiki təlimlər keçirilir. Daha sonra isə iştirakçılar mentorların köməkliyi ilə komandalar şəklində öz layihə ideyalarını inkişaf etdirərək, dəstək almaq üçün təqdim edirlər.
Hazırda 18 təşəbbüs qrupu olan proqramən məqsədi Bakıda yaşayan 18-30 yaş aralığında olan gənclərin icmalarda iştirakını artırmaqdır.
Tədbirdə iştirakçılara müraciət və iştirak qaydaları haqqında da məlumat verilib, suallar cavablandırılıb.

The presentation of “Baku IdeaLab” was held for the students
The programs so-called “Baku IdeaLab2”, “Data Journalism”, “Finding her voice” were presented to the students of the Azerbaijan University. The presentation was held by Fatima Ismayilova, Community Manager of Baku Lab Social Project and Program Assistant Zamin Zakiyev.
In the event announced about the activities and aims of “Baku IdeaLab”. it was noted that the program provides practical training on the topics such as social participation, project designing and management to contribute to local communities. And then in the form of teams with the help of mentors the participants presented them to develop  their project ideas and to receive support.
The goal of the program that currently has 18 initiative groups, is to increase the participation of young people aged 18-30 years old in Baku communities.
The participants were also informed about the application and rules of participation, all the questions were replied.